Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Az euróválságot elemezte az MR-1 Kossuth Rádióban Róna Péter, oxfordi egyetemi oktató és Surányi György volt jegybankelnök, aki szerint "recsegnek, ropognak" az Európai Monetáris Unió alappillérei.
Az igazi kockázat az, hogy Görögország krízise, az állam fizetésképtelensége láncreakcióként továbbhalad-e az unió tagállamaiban - mondta Surányi György az MR1-Kossuth Rádió Kihívás című műsorában. Szerinte ez utóbbi esetben valóban óriási lenne a bankok vesztesége.
"Az európai monetáris unió alappillérei recsegnek, ropognak. A rendszer három alapelve szerint ugyanis európai monetáris uniós tagország nem mehet csődbe, ha mégis, nem mentik meg, harmadik elvként pedig az Európai Központi Bank, a monetáris unió jegybankja nem tölti be a végső hitelező szerepét. De miért is ne mehetne csődbe egy ország, miért is ne lehetne megmenteni, ha ez az olcsóbb megoldás" - mondta Surányi.
A görög kötvények értékének a fele veszteség lesz a bankoknak - mondta el Róna Péter egyetemi oktató. Róna hozzátette, hogy néhány éven belül az EU miniszterelnökeinek ismét válságtanácskozást kell majd tartaniuk. Szerinte Magyarországnak a tőkeképző képesség fejlesztésére lenne igazán nagy szüksége a külföldi tőke becsalogatásával szemben.
"Egy ország a saját fizetőeszközével soha nem mehet tönkre" - magyarázta, miután elmondta, hogy Magyarországnak nem az adósság egészét kellene csökkentenie, hanem az államadósság devizaarányát.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.