Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Erősödéssel kezdhetik a pénteki kereskedést az irányadó nyugat-európai tőzsdeindexek.
Elemzők szerint a londoni FTSE-100 0,6 százalékos, a frankfurti DAX-30 0,9 százalékos, míg a párizsi CAC-40 1,0 százalékos emelkedéssel nyithat.
A befektetők optimista hangulatban várják az év végét, miután ideiglenesen gyógyírt adhat az euróövezeti gondokra az, hogy az Európai Központi Bank megnyitotta a pénzcsapot és hároméves likviditási tenderén jelentős összegben helyezett ki forrásokat a bankszektorba.
Jarkko Soikkli, a finn Pohjola Bank elemőze ugyanakkor arra hívta fel a figyelmet, hogy egyelőre bizonytalan, kitart-e a jókedv az újévig. Pénteken nem várható jelentősebb európai makroadat.
Csütörtökön a londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 67,23 pontos, 1,25 százalékos emelkedéssel 5.456,97 ponton zárt. A frankfurti DAX-30 mutató 60,65 pontos, 1,05 százalékos növekménnyel 5.852,18 ponton végzett. Párizsban a CAC-40 index 41,33 ponttal, 1,36 százalékkal 3.071,80 pontra erősödött.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.