Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Jelentősen erősödött a forint szerdán a bankközi devizapiacon: az eurót 306,10 forinton jegyezték, szemben az előző nap délutáni 312,25 forintos szinttel.
Kereskedők szerint az Európai Bizottság eljárása okozta az optimizmust a forintpiacon, mert a befektetők szerint ennek olyan hatása lehet, amellyel megnő Magyarország és az EU/IMF közötti megállapodás esélye.
José Manuel Barroso, az unió központi javaslattevő-végrehajtó intézményének elnöke kedden Strasbourgban bejelentette: úgy döntött az Európai Bizottság, hogy három kötelezettségszegési eljárást indít Magyarország ellen.
Az eljárások egyike a jegybank függetlenségét érintő szabályozással kapcsolatos, egy másikat a bírói tevékenység felső korhatárára vonatkozóan, a harmadikat pedig az adatvédelmi hatóság függetlenségére vonatkozó szabályokat érintően indítottak. Kereskedők szerint továbbra sem várható, hogy áttöri a forint a 300-as szintet, erős technikai szintnek nevezték a 305,50 forintot.
A svájci frank árfolyama a kedd délutáni 258,03 forintról 252,90 forintra csökkent. A dollár jegyzése szerdán délután 238,45 forint volt az előző délutáni 245,58 forint után. A japán jent szerdán 3,103 forinton jegyezték, egy nappal korábban még 3,1956 forint volt. Az euró az előző napi 1,2727 dollárról 1,2830 dollárig erősödött.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?