Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Megvalósulhat az európai bankunió mivel az eddig a lépés ellen berzenkedő német kormány is belement abba, hogy az Európai Központ Bank átvegye az övezeti bankok felügyeletét. Eközben pedig harc folyik a központi bank és az Európai Bizottság között a hatalomért és a befolyásért - írja a Handelsblattra hivatkozva a Világgazdaság Online.
Az Európai Központi Bank (EKB) számára óriási feladat lesz e szerepkör betöltése, és ehhez komoly személyzeti és egyéb erőforrásokat is meg kell mozgatnia a szervezetnek - írja a Handelsblatt német üzleti napilapra hivatkozva a Világgazdaság Online. A bankfelügyelet EKB-be történő integrálásával a kritikusok ugyanakkor Angela Merkel német kancellár és Mario Monti olasz miniszterelnök szemére vetik, hogy mindezen kidolgozatlan változtatásokat pár hónap alatt akarják keresztülvinni a rendszeren.
Ezzel azonban megkérdőjeleződnek az éppen tavaly hatályba lépett európai felügyeleti struktúrák. Az új londoni bankfelügyelet (EBA) tavaly év elején kezdte meg működését, ezt azonban hamarosan be is szünteti. A bankmenedzserek ennek kapcsán elbizonytalanodtak, egyesek már az euróövezet új rendszerkockázatáról is beszélnek. Az Európai Bizottság (EB) az EBA védelmében szinte semmit sem tud felmutatni, miután a legutóbbi stressztesztek során a piaci szereplők egyetértettek abban, hogy ez a szervezet durván alábecsülte a bankszektor kockázatait.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.