Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Korlátozná a mezőgazdasági bioüzemanyag-termelést az Európai Unió, és csökkentené annak állami támogatását.
Az Európai Bizottság új korlátok közé kívánja szorítani a bioüzemanyag mezőgazdasági termelését a klímavédelemre és az élelmiszerellátási biztonságra gyakorolt negatív hatása miatt.
Günther Oettinger energiaügyi biztos és Connie Hedegaard klímavédelmi biztos szerdán benyújtott közös előterjesztésében az uniós klímavédelmi célok elérésében az élelmiszeripari alapanyagként is szolgáló növények üzemanyag-termelési célú termesztésének visszaszorítását javasolta.
Az üzemanyag-felhasználásra az EU tízszázalékos megújítható energiaforrás-részarányt tűzött ki célul 2020-ra. Az új javaslat szerint ennek csak a fele, legfeljebb 5 százalékpont származhatna élelmiszeripari felhasználásra is alkalmas növényi termékekből.
Az uniós biztosok egyúttal elvonnák a bioüzemanyag-termelés állami támogatását, mivel csak csekély mértékben járul hozzá az üvegházhatást okozó gázok csökkentéséhez.
Az előterjesztés szerint bioüzemanyagot alapvetően csak hulladékból vagy algákból lehet majd előállítani, mivel ezek nem vesznek el termőterületet sem a mezőgazdaságtól, sem pedig ökológiailag fontos erdőktől vagy mocsárvidékektől.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.