Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
A megkérdezettek alig egyötöde ért egyet az Orbán-kormány trafikpályázatával, a többség pedig elutasítja azt, hogy a kormány döntsön arról, ki árulhat cigarettát – írta közvélemény-kutatása alapján a Policy Solutions elemző intézet.
A magyarok közel fele szerint nem szakmai, hanem politikai vagy ismerősi alapon választották ki a trafikpályázat nyerteseit, még a kormánypárti szavazók közül is minden negyedik korrupciógyanúsnak ítéli a pályázatot. Eközben a lakosság 71 százaléka már hallott a trafikügyről – áll a Policy Solutions politikai elemző intézet Mediánnal közösen végzett hétvégi közvélemény-kutatásában.
A Policy Solutions politikai elemző intézet a Mediánnal közösen 500 fős országos reprezentatív telefonos kutatást végzett a trafiktörvény lakossági megítéléséről május 4-én és 5-én. Arra a kérdésre, hogy hallott-e a Nemzeti Dohánybolt pályázatok eredményeiről, a lakosság 29 százaléka válaszolt nemmel, miközben a magyarok túlnyomó többsége, 71 százaléka már értesült erről a hírről.
Nem azonos mértékben tájékozottak a kormánypárti és az ellenzéki szavazók: míg a Fidesz-szavazóknak csak a kétharmada hallott a trafikügyről, addig a baloldali ellenzéki szavazók több mint négyötöde volt tájékozott.
A közvélemény-kutatás alapján látszik, hogy a lakosság alapvetően elutasítja a Nemzeti Dohányboltok ötletét, amíg 18 százalék azok aránya, akik a kormányra bíznák ezt a döntést, addig a magyarok 56 százaléka nem ért egyet azzal, hogy a kormány döntse el, ki árusíthat dohányárut egy adott településen. 23 százalék nem tud állást foglalni az ügyben.
Ugyanakkor még a Fidesz-szavazók egyharmada is elutasítja, hogy az Orbán-kormány döntsön abban a kérdésben, hogy hol lehet cigarettát árulni.
Az elmúlt hetekben két konkurens álláspont jelent meg a sajtóban a Nemzeti Dohányboltok pályáztatásával kapcsolatban. Az egyik álláspont amellett érvelt, hogy a kormány elsősorban a benyújtott pályázatok alapján döntött, és a szakmailag legfelkészültebb személyek kaptak trafiknyitási jogot. Ezzel szemben a másik álláspont szerint a kormány elsősorban politikai szempontok alapján döntött, és többnyire a Fideszhez kötődő személyek kapták meg a Nemzeti Dohányboltokat.
Jelenleg a magyarok relatív többsége, 43 százaléka gondolja úgy, hogy elsősorban a fideszes ismerősök kapták a dohányárusítási koncessziókat, míg a megkérdezettek 26 százaléka gondolja másképp. A megkérdezettek 28 százaléka nem tud állást foglalni az ügyben. Még a kormánypárti szavazók közül is minden negyedik (24 százalék) korrupciógyanúsnak ítéli a pályázatot.
A kutatásában arra a hipotetikus kérdésre, hogy „Ha Önnek lehetősége lenne felülvizsgálnia a trafikpályázat eredményét, hogyan döntene?”, a megkérdezettek elsöprő többsége, 61 százaléka úgy válaszolt, hogy érvénytelenítené a kormány döntését, és továbbra is engedné a régi trafikoknak a dohányáru forgalmazását. Ez a kérdésre válaszolni tudók 76 százaléka.
A megkérdezettek 19 százaléka hagyná meg a jelenlegi formájában a döntést. A pártokhoz nem kötődő, „bizonytalan” szavazók és a jobbikos szavazók kétharmada is a trafikpályázat érvénytelenítése mellett tenné le a voksát, de még a Fidesz-szavazók körében is kisebbségben vannak azok, akik kizárólag a most kiválasztott személyekre bíznák a dohányárusítást.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
14 kilót fogyott a német aktivista.
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.