Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Kína bankjai most több "mérgező eszközzel" rendelkeznek, mint amennyivel a nyugati bankok rendelkeztek a 2008-as pénzügyi válság idején – állítja Carlson Block befektetési guru, a Muddy Waters Research alapítója. A befektetési guru ritkán szólal meg a nyilvánosság előtt.
Carson Block véleményére intézményi befektetők, szabályozók, politikusok is figyelnek, a guru ugyanakkor csak ritkán szólal meg a nyilvánosság előtt. Pár napja azonban megtörte a csendet. Block szerint bajban van a globális gazdaság, mivel a kínai bankrendszerben rejlő kockázatok magasabbak, mint amekkorák a pénzügyi válság kitörésekor voltak a nyugati bankoknál.
"Úgy gondoljuk, hogy a kínai bankrendszer óriási mennyiségű nem fizető, vagy hamarosan bajba kerülő hitellel rendelkezik. A baj nagyobb, mint a nyugati bankoknál volt a pénzügyi válság idején, a kínai bankok azonban állami tulajdonban vannak, így a kormányzat valószínűleg pénznyomtatásba kezd és feltőkésíti őket. Ennek persze szörnyű következményei lehetnek a kínai gazdaságra. Szerintünk Kína egy hatalmas eszközbuborék, amelynek kipukkanása más piacokat is megrengethet" – fejtette ki Block a Sunday Telegraph-nak.
Néhány héttel ezelőtt Block a Standard Chartered Bank részvényárfolyamának esését, és a forrásszerzésének drágulását idézte elő azzal, hogy a fejlődő piacokra fókuszáló hitelintézetről negatívan nyilatkozott. A befektetési guru szerint a bank jóval nagyobb kockázatokat vállalt fel, mint amennyire ez könyveiből kiderül, és amennyire ezt a piac eddig megítélte, ezért a pénzintézet ellen való fogadásra biztatta a befektetőket. Több elemző azonban kétségbe vonta Block szavait a Standard Chartered-et illetően.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.
Az osztrák Profil szerint van olyan olvasata is a történteknek, hogy Orbán Viktor gyengének látszik.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
Az OTP jól teljesít, de ez nem Magyarországnak köszönhető.