Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Nem mozgatta meg jelentősen a forint árfolyamát a második negyedéves GDP-adat bejelentése, a magyar fizetőeszköz kissé gyengült kora reggel óta.
Délelőtt 10 óra körül az euró árfolyama 298, 85 forintnál járt, ami kisebb gyengülés a szerda reggel fél hétkor regisztrált 298,13 forintothoz és a kedd esti 298,10 forint után. Negyed 11-re tovább gyengült a forint, akkor már 299,11 körül jegyezték az eurót.
A forint árfolyama azt követően sem mozdult el, hogy a KSH bejelentette, a bruttó hazai termék (GDP) 0,5 százalékkal emelkedett az idei második negyedévben az előző év azonos időszakához képest, míg az első negyedévhez képest 0,1 százalékkal nőtt a gazdaság teljesítménye a szezonálisan és naptárhatással kiigazított adatok szerint.
Éves összehasonlításban 2011 negyedik negyedévében nőtt a GDP utoljára, az idei első negyedévben 0,6 százalékos volt a gazdasági növekedés a múlt év utolsó három hónapjához képest – tette hozzá a KSH.
A nemzetközi befektetői hangulatot kettősség jellemzi, egyrészt érkeznek a vártnál jobb makroadatok külföldről, viszont a piacok aggódnak a Fed várható lépése miatt – írta a Portfolio.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.