Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Ideje lenne a forint árfolyam-korrekciójának, tekintettel egyebek mellett arra, hogy most már nem újdonság a piac számára a folytatódó monetáris enyhítési ciklus - vélekedtek csütörtöki helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.
A Royal Bank of Scotland (RBS) londoni befektetési részlegének felzárkózó piacokkal foglalkozó szakértői befektetőknek összeállított térségi devizapiaci áttekintésükben úgy fogalmaztak, hogy a piac már alkalmazkodott a "3 százalék alatti jegybanki kamat világához", ezért a figyelem már nem is az enyhítési ciklusra összpontosul. Ehelyett azt kell észrevenni, hogy a reálértéken számolt hozamelőny-kínálat a forintot vonzóvá teszi a felzárkózó térségi társdevizákkal összehasonlítva - áll az elemzésben.
Mindemellett az idei év kezdete óta "szétkapcsolódás" figyelhető meg az euró forintárfolyama és a Budapesti Értéktőzsde teljesítménye között is, pedig a tőzsdeindex mozgása általában szoros korrelációban van az euró-forint devizapároséval - hangsúlyozzák az RBS elemzői. Mindezek alapján úgy vélik, elérkezhetett a korrekció ideje, és a forintnak van erősödési mozgástere.
Az "említésre méltó" kockázatok közé sorolták ugyanakkor az esetleges további közműdíj-csökkentést, amelynek nyomán véleményük szerint "igencsak fókuszba kerülne" a defláció lehetősége Magyarországon.
A deflációt a meglévő adósságállomány reálköltségeinek növekedése mellett a közgazdaságtan azért is veszélyes jelenségnek tartja, mert a kialakuló deflációs várakozás - vagyis a fogyasztói árak hosszú távú további csökkenésének valószínűsítése - a fogyasztási kiadások halasztásához vezethet, ami tovább mélyítheti a deflációt, emellett lassíthatja, vagy akár tartós recesszióba is sodorhatja az érintett gazdaságot.
Más nagy londoni házak ugyanakkor hosszabb távon inkább a magyarországi infláció jelentős gyorsulásával számolnak.
A BNP Paribas bankcsoport szakelemzőinek e héten ismertetett, felülvizsgált prognózisa szerint a tavalyi utolsó hónapokról már rendelkezésre álló mérőszámokból úgy tűnik, hogy a magyar gazdaság 2010 vége, sőt talán 2006 óta nem tapasztalt ütemben növekszik, és az előremutató indikátorok a növekedés "boom-szerű" további gyorsulására vallanak.
Ennek alapján a ház most már 2,5-3 százalék közötti GDP-növekedést vár Magyarországon 2014 egészében az általa eddig érvényben tartott, 2,2 százalékos idei növekedést valószínűsítő prognózis helyett.
A cég szakértői szerint ebben a környezetben az MNB enyhítési ciklusa a közműdíj-csökkentések teremtette alacsony infláció közepette is eltúlzottnak minősíthető. Közölték: a közműdíj-csökkentések teremtette szintetikus dezinfláció korszakának lezárulta után "növekvő és nem jelentéktelen" kockázatát látják az infláció meredek megugrásának 2015-ben.
A BNP Paribas szerint ennek figyelembevételével az MNB-nek akár 2015 elejétől ismét szigorítania kell monetáris politikáját annak megakadályozására, hogy az infláció jelentősen túlfusson a 3 százalékos célszinten. Ezt más nagy londoni házak is jósolják, bár a monetáris szigorítás kezdetének várható időpontjáról eltérnek a vélemények.
A Morgan Stanley bankcsoport londoni elemzőinek jelenleg érvényes előrejelzése az, hogy a gazdasági növekedés és az infláció várható egyidejű gyorsulása miatt a magyar jegybank 2014 vége felé kamatemeléseket hajt végre. A JP Morgan globális pénzügyi szolgáltató csoport szakértői ugyanakkor lefelé módosított idei magyarországi inflációs előrejelzésük alapján 2015 közepére tolták ki az MNB első kamatemelésének időpontját valószínűsítő prognózisukat.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.
A válaszadók 13 százaléka, miután jelezte a hibát az Oktatási Hivatalnak vagy az egyetemnek, javították a pontjait.
Felföldi József a korrupció ellen szeretne fellépni.