Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Románia államháztartási hiánya tavaly a bruttó hazai termék 2,5 százalékát tette ki és ezzel megfelelt a nemzetközi hitelezőkkel szemben vállalt célértéknek. A román pénzügyminisztérium szerdán közölte, hogy a bevételek és a kiadások egyaránt a GDP 0,9 százalékának megfelelő értékkel csökkentek tavaly – írta szerdán a Mediafax román hírügynökség.
Az államháztartási hiány 15,77 milliárd lej (3,4 milliárd euró) volt, valamivel kevesebb a vállalt 15,9 milliárd lejnél.
Az első tizenegy hónapban még csak a GDP 1,56 százaléka volt a deficit, ami azt jelenti, hogy az utolsó hónapban a kiadások 6 milliárd lejjel (1,3 milliárd euró) voltak magasabbak, mint a bevételek. Az államkassza bevételei tavaly a GDP 32 százalékát tették ki.
Románia novemberben állapodott meg a Nemzetközi Valutaalappal (IMF) abban, hogy a korábban rögzített 2,3 százalékos GDP-arányos államháztartási hiány helyett a deficit elérheti a 2,5 százalékot.
Bukarestnek idén 2,2 százalékra kell mérsékelnie államháztartási hiányát. Románia szeptemberben kötött újabb kétéves, négymilliárd euró értékű elővigyázatossági hitelmegállapodást az IMF szervezésében.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.