Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Három részletben, április és július közöttösszesen 8,3 milliárd eurós pénzügyi mentőcsomagot kap Görögország. Erről döntöttek kedden az Eurócsoport pénzügyminiszterei Athénban.
Három részletben csepegtetik az eurózóna partnerek Athénnak azt a 8,3 milliárd eurót, ami a második görög pénzügyi mentőcsomag és makrogazdasági program nemrég lezárult negyedik felülvizsgálata után válik elérhetővé a görög kormány számára - írta meg a Bruxinfó.
Az Eurócsoport keddi, athéni informális ülésén pénzügyminiszterek úgy döntöttek, hogy az üzemezés 6,3+1+1 milliárd eurós részletben fogják folyósítani - akkor, ha a görögök eleget tesznek a 6 pontos kötelezettségvállalásnak. Jeroen Dijsselbloem, az Eurócsoport elnöke közölte: a görög kormány fontos rövid távú reformok végrehajtására vállalt kötelezettséget, ezek javítani fogják az ország növekedési potenciálját, munkahelyeket teremthetnek és beruházásokat indítanak az útjukra. Athén konkrét intézkedéseket vállalt a közlekedési és a bérlemény-piac liberalizálására is, valamint a védett szakmák (például ügyvédek és közjegyzők) verseny előtti megnyitására, az energiapiac nagy ívű reformjára, illetve a privatizációs folyamat gyökeres átalakítására.
Az uniós pénzügyminiszterek úgy találták, hogy Görögország tavaly túlteljesítette a gazdaság-mentő program céljait, és képes lehet az idén elérni a kitűzött célokat.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el, vagy egyszerűen távoznak, például Romániába. Közben egyre agresszívebben hódítanak az indiai és kínai szállítók.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?