Így kerüljük el a tranzakciós illetéket

Vannak olyan alkalmazások, virtuális bankszámlák, melyek segítségével ki lehet kerülni a tranzakciós illetéket, ráadásul a magyarországinál olcsóbb díjak mellett tudunk pénzünkhöz jutni.

  • hvg.hu hvg.hu
Így kerüljük el a tranzakciós illetéket

Az ötlet a Payoneer alkalmazás esetében is egyszerű a BankRáció.hu blogja szerint. Miért lenne drágább azoknak a pénzükhöz jutni, akik nem az Egyesült Államokból végzik az oda köthető munkájukat? – teszik fel a kérdést. A cég egy virtuális számlát kínál, aminek segítségével az amerikai cégek közvetlenül kifizethetik máshol élő alkalmazottaikat.

Ez azért lehet egészen érdekes Magyarországon bárkinek, mivel rengeteg cég kínál munkát világszerte például a freelancer.com rendszerén keresztül. Itt kiválaszthatják a képzettségüket, és máris kereshetnek munkát.

De ott van a Magyarországon igen népszerű Airbnb is (a lakásunkat tudjuk kiadni ezen a rendszeren keresztül), ami ugyancsak nyújt kifizetést a Payoneeren keresztül. Ráadásul több cég még a kártyadíjat is elengedi az ügyfeleinek, így csak a készpénzfelvételért kell fizetni. Ez különben 3,15 dollár alkalmanként. A számlához egy dombornyomott MasterCardot lehet igényelni, amivel nyugodtan vásárolhatunk is és a világ minden részén használható készpénzfelvételre is, és akár saját számlára igyen el lehet utalni a pénzt. 

Az alkalmazáshoz visszatérve elmondható, a mobilon folyamatosan nyomon lehet követni a kifizetéseket és a költéseket, így a pénzünket is folyamatosan biztonságban tudjuk érezni. A díjakról többet ide kattintva lehet megtudni.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.