Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A Déli Áramlat gázvezetékkel kapcsolatos döntést csak Oroszország és az Európai Unió szintjén lehet meghozni – jelentette ki kedden Roszen Plevneliev bolgár elnök. Szerinte ha Oroszország figyelembe veszi az EU-szabályokat, senki sem kifogásolja a Déli Áramlat tervét.
"A Déli Áramlat nem Oroszország és Bulgária, hanem Oroszország és az Európai Unió terve. A gázvezetékkel kapcsolatos döntést csak az Oroszország-EU formátumban lehet meghozni" – mondta újságíróknak nyilatkozva a bolgár államfő.
"A Déli Áramlat tervében részt vevő államok komoly előkészítő munkát végeztek, és felhatalmazták az Európai Bizottságot a tárgyalások folytatására az orosz vezetéssel, hogy hozzanak végső döntést a projektről" – emlékeztetett a bolgár elnök.
"Különösen arra hívom fel a figyelmet, hogy ha Oroszország tekintetbe veszi az európai jogrendszer előírásait, senki nem emel kifogást a terv ellen" – szögezte le Plevneliev. Véleménye szerint a Déli Áramlat előkészítése során Oroszország "nem mutatott érdeklődést" az európai uniós jogszabályok betartása iránt.
"Hiszem, hogy senki nem mond nemet a Déli Áramlatra az EU-ban, ha Oroszország eleget tesz az európai uniós jogszabályoknak" – jelentette ki a bolgár államfő.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.