Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Most még a felét se tudja teljesíteni, de 3 év múlva már ezer tonna uránt hozna a felszínre az orosz állami atomenergia-konszern Szibériában.
Ezer tonna uránt bámyászna ki évente a szibériai Burjátföldről 2018-tól a Roszatom – adta hírül az atomenergiainfo. Az orosz állami atomenergetikai konszern Atomredmetzoloto (ARMZ) nevű uránbányászati vállalatának egyik részvénytársasága, a burjátföldi lelőhelyeket kiaknázó Hiagda fokozatosan növeli a teljesítményt; tavaly 442 tonna uránt hozott felszínre. Az idei terv 508 tonna, 2018-ban pedig ezer tonna a cél.
„A társaság tavaly fejezett be egy sor infrastrukturális beruházást, többek között például évi 110 ezer tonna kapacitású, saját kénsavüzemet építettünk” – közölte Vlagyimir Verhovcev, az anyacég, az ARMZ vezérigazgatója, aki Moszkvában találkozott az Orosz Föderációhoz tartozó Burját Köztársaság első emberével, Vjacseszlav Nagovicinnel.
Jelenleg két új lelőhely kitermelésének előkészítése zajlik, de már tervben van a következő térség előkészítése is, ahol a becslések szerint 340 ezer tonnás készlet található.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.