Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Tízmilliárd dollárra becsüli saját ingatlan vagyonát a republikánus elnökjelölt, aki makacsul megtagadja, hogy közzétegye adóbevallását. Lehetséges és törvényes is, hogy Donald Trump ilyen nagy vagyon mellett se fizessen adót- nyilatkozta a New York Timesnak egy vezető adószakértő.
Len Green szerint a nagy ingatlan-befektetők, mint Donald Trump annyi legális adókedvezményt élveznek, hogy jó adótanácsadók segítségével játszva elkerülhetik az adófizetést. Donald Trump fiatalabb korában ezt rendszeresen meg is tette. Amikor kaszinó engedélyért folyamodott New Jersey államban 1981-ben, akkor közölte: 1978-ban és 1979-ben egyáltalán nem fizetett adót. A megelőző három évben sem terhelte magát túlságosan nagy összeggel, hiszen összesen kevesebb, mint 75 ezer dollárt fizetett be az államkasszába. 1984-ben egyáltalán nem fizetett adót.
Leírás, értékvesztés, veszteség
Miként fordulhat elő, hogy a Trump torony büszke névadója ilyen vígan elkerülheti az adófizetést? Vezető adótanácsadók szerint gyerekjáték az egész. Nem kell mást csinálni, mint megtalálni azokat a jogcímeket, melyek alapján le lehet írni akár többszáz millió dolláros nyereséget is. Ilyen jogcím például az ingatlanok leértékelődése, a kamat részletek törlesztése, a működési költségek elszámolása, a helyi ingatlanadó stb. Donald Trump hitelállománya valahol 250 millió és egymilliárd dollár között van. Kamatfizetésre hivatkozva ezen a címen évente leírható minimum 10, de akár 40 millió dollár is. A működési költségeknél nagyon könnyű veszteséget kimutatni. Ezt azután évekig lehet tologatni és ellensúlyozni vele a nyereséget.
Kényes kérdés
Mi számít üzleti kiadásnak és mi Donald Trump személyes költése? Elegáns öltönyeit nyugodtan elszámolhatja, mint a biznisz szükséges kellékét. Ugyanez a helyzet a méregdrága szállodákkal és éttermekkel. Nem véletlen tehát, hogy Donald Trump nem siet közzétenni az adóbevallását. Pedig erre nemrégiben az amerikai befektetők korelnöke, Warren Buffett is felszólította.
Adópárbajra hívta ki Trumpot a veterán milliárdos
Az európai bankok jobb helyzetben vannak, mint a megelőző vizsgálatkor. Az ellenőrzött hazai pénzintézetek is jól vizsgáztak júliusban. De mire jó ez az egész, és mi hasznunk abból, ha a bankok átmennek a stresszteszten?
Támadási felület
Mitt Romney, aki Trump elődje volt az elnökválasztási harcban 2012-ben, azt írta a Facebookon: az az elnökjelölt, aki nem közli az adóbevallását, saját magát diszkvalifikálja a kampányban! Mitt Romney tudja, hogy miről beszél: ő bevallotta, hogy 4,9 millió dollárt fizetett be adóként. Vagyis a jövedelme 14 százalékát. Emiatt kis híján keresztre feszítették ellenfelei a választási kampányban.
Trump tehát tudja, hogy miért hallgat, hiszen a közvélemény előtt nehéz lenne bevallani: bár 10 milliárd dolláros ingatlan vagyona van, de ennek ellenére elképzelhető, hogy egyetlen cent adót sem fizet. Miközben programjában adócsökkentést ígér mindenkinek.
Trump bedobta a csodafegyvert a kampányba
Az európai bankok jobb helyzetben vannak, mint a megelőző vizsgálatkor. Az ellenőrzött hazai pénzintézetek is jól vizsgáztak júliusban. De mire jó ez az egész, és mi hasznunk abból, ha a bankok átmennek a stresszteszten?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Szeptember 1-én kezdődik és 2026. június 19-ig (péntekig) tart.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.