Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A húsz éve Dubajban élő Tóth László és munkatársai azért döbbentek meg, mert tavasszal az élő szerződésük ellenére az állami cég egyszer csak közbeszerzést írt ki az Öböl menti országok kereskedőházainak üzemeltetésére.
Még egy év sem telt el azóta, hogy Tóthék megkapták az üzleti kapcsolatok fejlesztésének lehetőségét egyebek között az Egyesült Arab Emírségekben és Szaúd-Arábiában, és már akkor világosan megmondták, hogy a gyümölcsöző kapcsolatokhoz idő kell. Tanakodtak, hogy egyáltalán pályázzanak-e a tenderen, de végül is hiábavalónak bizonyult az igyekezet, mások kezébe került az üzletelés a dúsgazdag arab államokkal.
De kik azok a mások, miért nem meglepő, hogy Orbán Viktor vejének, Tiborcz Istvánnak a rokonsága is lehetőséghez jutott, hogy a legújabb osztozkodásban kereskedőházat üzemeltessen? És hogyan fordulhatott elő, hogy az eddigieknél jóval nagyobb arányban részesültek az apanázsból a szocialistákhoz közelinek mondott üzletemberek is? Kik a nyertesek és kik a vesztesek a milliárdos költséggel járó nemzeti kereskedőházas körforgásban?
Válaszok a HVG legfrissebb számának cikkében.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Kijev rákényszerülhet arra, hogy igazságtalan tűzszünetet kössön.