szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Egyik szeme sír, a másik nevet Róma visszalépése miatt Schmitt Pálnak. Mert ugyan eggyel kevesebb riválisa van így Budapestnek, de a római kihátrálás Párizs malmára hajthatja a vizet.

Schmitt Pál, a Nemzetközi Olimpiai Bizottság magyar tagja, a MOB tiszteletbeli elnöke szerint Róma visszalépése elsősorban Párizs esélyeit növeli a 2024-es nyári ötkarikás játékokért zajló, a francia főváros, valamint Los Angeles és Budapest közötti versengésben.

"Az egyik szemem sír, a másik nevet" – mondta az olimpiai védnöki testület elnöke az MTI-nek.

"Egyrészt örülök, hogy eggyel kevesebb rivális van versenyben, de ugyanakkor el kell ismerni, hogy az olasz főváros visszalépése elsősorban Párizsnak kedvez. Eddig bíztam abban, hogy a latin, valamint a frankofon afrikai országok szavazatai megoszlanak majd Párizs és Róma között, így azonban például a dél-amerikaiak számára egyedül Párizs maradt támogatható jelöltnek. Valljuk be, ha most lenne a választás, valószínűleg Párizs nyerne" – jelentette ki Schmitt Pál, de gyorsan hozzáfűzte: a 2017 szeptemberi, limai döntésig még sok minden hátravan, s "mi magyarok sem játszottuk ki még minden kártyánkat".

A NOB magyar tagja összességében Budapestet sem látja gyengébbnek, mint két riválisát. Emlékeztetett arra, hogy a magyar pályázat minden tekintetben megfelel az Agenda 2020 követelményeinek, s azt sem szabad figyelmen kívül hagyni, hogy a környezetvédelmi és a fenntarthatósági szempontok mellett a biztonságnak is egyre nagyobb szerep jut a 2024-es olimpia odaítélésénél, s véleménye szerint Budapest ebben jól áll.

A lehetséges magyarországi olimpiai helyszínek nemrég bejelentett módosításáról Schmitt azt mondta, nem a Nemzetközi Olimpiai Bizottság javaslatára, hanem a megvalósíthatósági tanulmány alapján történt így.

"Ha Csepelen felépítünk egy atlétikai stadiont, annak nem kell nagyobbnak lennie, mint 25-30 ezresnek, hiszen ott sosem lenne annál több néző. A nyitó- és a záróünnepség méltó elhelyezésére azonban ebben a pillanatban csak a Puskás Stadion alkalmas. A másik lényeges változás az lenne, hogy a szegedi evezős és kajak-kenu pályát felhozzuk Budapestre, mert ott olyan sok földmunkára lenne szükség, hogy többe kerülne a leves, mint a hús. Így viszont Csepelen, a Kopaszi-gátnál egy olyan, nemzetközi szintű evezőspálya épülhetne, amely hosszú távon szolgálhatná a magyar sportot" – indokolt Schmitt Pál. 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!