Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Bár a nyilvánosságra tartozik, hogy miért kerül csak havi 45 ezer forintba egy 117 négyzetméteres, műemléképületben található önkormányzati lakás használata a budai Várban, sajnos aránytalanul nagy munkával járna a szerződések kiadása. Ezért csaknem hárommillió forintot kér az önkormányzat a közadatokért.
Élve törvényadta jogával az I. kerületi önkormányzat 2,819 millió forintot kér a Magyar Nemzettől azért, hogy adatokat adjon ki arról, miként gazdálkodik a kerület ingatlanvagyonával. A Fidesz-féle nyilvánosságértelmezéssel ezek olyan közérdekű adatok, amelyek kiadásáért a hivatalok milliókat kérhetnek.
A budavári ingatlangazdálkodásról szóló korábbi hírek szerint pedig nagyon is indokolt lenne belenézni ezekbe a szerződésekbe: maga Nagy Gábor Tamás polgármester is a piaci ár töredékéért jutott bérlakáshoz az általa vezetett önkormányzatnál, patinás műemléképületben található 71 négyzetméteres lakásáért havi 80 ezer forintos bérleti díjat fizet.
De ez nem csak az ő kiváltsága a kerületben, az értékes ingatlanok jutányos áron való kiadása már-már rendszerszintű: egy vállaltan jobboldai, Kossuth-díjas színész például havi 45 ezerért használ egy 117 négyzetméteres, Úri utcai lakást.
A lap a következő adatok kiadását kérte a kerülettől: hány önkormányzati bérlakás van a kerületben, mekkorák ezek, mekkora bérleti díjat szednek be értük. A jelenleg érvényes bérleti szerződések másolatait is kérték.
A hivatal álláspontja szerint a közadatok kiadása "a hivatal alaptevékenységének ellátásához szükséges munkaerőforrás aránytalan igénybevételével jár". 1500 bérleti szerződést kell előkeresni az irattárban, ezeket mind anonimizálni kell, majd be is kell szkennelni a dokumentumot. Ez csaknem 1470 munkaórába kerülne – magyarázta a jegyző.
„Közösségi értékmegőrzés": megmagyarázta a Fidesz a budavári lakásmutyit
A budavári önkormányzat Fidesz-frakciója szerint az ellenzék le akarja járatni az I. kerület évtizedes lakásgazdálkodási rendszerét, amelynek lényege a „közösségi értékmegőrzés".
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.
Legfeljebb 50 millió forintot lehet majd felvenni 3 százalékos kamaton.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
A NER fői nagyvállalkozója csak a kockázatosnak ítélhető közbeszerzések keretében akár 2,2 ezer milliárd forint járadékot zsebelt be bő tíz év alatt.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
Milyen autó képes erre egyáltalán?