Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Közzétették a Donald Trump amerikai elnök által az utóbbi évtizedek legnagyobb adócsökkentésének nevezett programját. A terv ellenzői szerint a tehetősek terhei csökkennének és nem tudni, Trump vállalkozásai mennyit nyernének a javaslat elfogadásával.
Egyetlen nyomtatott oldalra ráfértek Donald Trump várva várt adóreformjának főbb pontjai, amelyet szerdán jelentettek be a Fehér Házban.
The #tax plan summary distributed by the #WhiteHouse #economy #markets #taxes #taxreform @realDonaldTrump -#growth pic.twitter.com/lbY0R7G3tu
— Mohamed A. El-Erian (@elerianm) 2017. április 26.
A legfontosabb tervezett változások közé tartozik a hét szja-sáv háromra csökkentése (10, 25 és 35 százalék), az átlagos elérhető adólevonás megduplázása, amellyel az amerikai családok jövedelmének első 24 ezer dolláros része tulajdonképpen adómentessé válik.
Adókönnyítéseket kapnak a gyermeket nevelő családok és az állandó ápolásra szorulók. Változatlanul levonható lesz az adóból a lakásra kötött jelzáloghitel egy része és a jótékony célokra tett felajánlás. Az adóreform tervezetében szerepel az ingatlanadó és a minimális alternatív adó eltörlése.
A társasági adó kulcsa 35 százalékról 15 százalékra csökkenne, a cég méretétől függetlenül, azaz Donald Trump vállalkozásai is élvezhetnék e változás előnyeit. Egyszeri adóval ösztönöznék azt, hogy az amerikai vállalatok a külföldön, elsősorban offshore cégekben tartott javaikat hazahozzák.
A tervet ismertető Steven Mnuchin pénzügyminiszter szerint az adórendszer átalakításának célja az egyszerűsítés mellett az államadósság csökkentése, a gazdasági növekedés beindítása és a munkahelyteremtés. A tájékoztatón elismerték, hogy a tervezett új intézkedések sok részlete még kidolgozásra vár.
Az adóreform tervét a Fehér Háznak a kongresszus elé kell terjesztenie, így akár még jelentős módosítások is várhatóak. Mnuchin azonban a sajtótájékoztatón hangsúlyozta, hogy előzetesen egyeztettek a republikánus törvényhozókkal, és reform alapelveiben egyetértés van.
Kérdés, miből finanszíroznák az adócsökkentéseket. Korábban Mnuchin azt közölte, a fedezetet az a 3 százalékos gazdasági növekedés biztosítaná, amelyet a köztehercsökkentés mozdítana elő.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.
Wimbledon friss bajnoka nemcsak az edzésben, az étkezésben sem bízik semmit a véletlenre.