Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A kormány visszaszerezné az unió által kiszabott 18 milliárd forintos büntetést, kérdés, kitől.
Nyomozást rendelt el a Fővárosi Főügyészség a Miniszterelnökséget vezető miniszter feljelentése alapján az EMIR-ügyben. Lázár János, az uniós források felhasználását is felügyelő miniszter a támogatások korábbi informatikai rendszerét érintő visszaélések miatt fordult a Legfőbb Ügyészséghez. A kereset szerint az EMIR-t működtető céggel kötött hátrányos szerződés 17 milliárd forintot meghaladó vagyoni hátrányt okozott az államnak.
Ez alapján indított most nyomozást az ügyészség különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt, amelynek teljesítésével a Budapesti Rendőr-főkapitányság Korrupció és Gazdasági Bűnözés Elleni Főosztályát bízta meg – derül ki a közleményből.
Az egységes monitoring rendszerrel kapcsolatos visszaélésekről régen tudni, ha máshonnan nem amiatt, hogy az EU csalásellenes hivatala, az OLAF már tájékoztatta erről a feleket. Sőt, az Európai Bizottság emiatt akár 18 milliárd forintos büntetést is kiszab Magyarországra – bár arról ellentmondó nyilatkozatok jelentek meg, hogy ennek összegéről megszületett-e már a megállapodás a kormány és a bizottság illetékesei között.
Nem csak az OLAF vizsgálódik amiatt, hogy a kormány és az érintett – azóta államosított – cég, a Welt 2000 Kft. között a gyanú szerint szabálytalanul kötött szerződés szabályszerű volt-e. Fazekas Géza, a Legfőbb Ügyészség szóvivője a múlt héten, a feljelentés megérkezése után arról beszélt, hogy az adóhatóság 2001 óta nyomoz költségvetési csalás gyanújával az EMIR-rel összefüggésben.
Az ügyben politikai vita is kibontakozott Lázár és Dobrev Klára között. Gyurcsány Ferenc felesége 2002-től férje miniszterelnökké választásáig a források koordinálásáért akkor felelős Nemzeti Fejlesztési Terv és EU Támogatások Hivatalának az elnökhelyettese volt.
Ha a bíróságig jut az ügy és a kormány megnyeri a pert, akkor tulajdonképpen visszakapja azt a 18 milliárdot, amelyet az EU elvon. Kérdéses persze, hogy kitől szedi be, hiszen a Welt 2000 Kft. tulajdonosa egy nappal 2014-ben lezavart államosítás után meghalt.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.