Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A nagy átlag 1100 forintot ad hetente, hogy a gyereknek legyen költőpénze az iskolai büfében.
A 10-14 éves gyereket nevelő szülők 86 százaléka ad zsebpénzt, jellemzően 1100 forintot – derült ki az NRC piackutató cég reprezentatív felméréséből, amelyet a CIB Bank megbízásából végzett.
A zsebpénzt adó szülők 36 százaléka hetente, 22 százaléka havonta ad pénzt, 11 százalék "egyéb rendszerességgel", 17 százalék pedig nem tudott erre a kérdésre válaszolni. A szülők fele azért ad pénzt, hogy a gyerek tudjon vásárolni magának valamit a büfében, de nagyon sokan adnak mozira, a hobbihoz vagy sportoláshoz szükséges kisebb kiadások fedezésére is különböző összegeket.
A szülők kétharmada szerint az ő felelősségük a gyerekek pénzügyi nevelése, 9 százalék mondta csak, hogy ez az iskola dolga. A többiek egyéb szereplőket jelöltek meg. A szülők többsége (70-80 százaléka) úgy véli, a közös vásárlás a legjobb megoldás erre, de nagyon sokan biztatják spórolásra a gyereket, vagy játszik vele pénzügyi társasjátékot, illetve osztja meg a gyerekkel a családi költségvetési helyzetet és terveket.
A szülők alig több mint fele küldi a pénzügyi tudatosság jegyében diákmunkára a gyerekét, harmadnál is kevesebb azok aránya, akik a saját számlában és bankkártyában látják a megoldást.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Bár a károk súlyosak és kiterjedtek, személyi sérülésről egyelőre nem érkezett hír.