Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az útiköltséget, a szállást és az étkezést hasonlították össze a magyar tenger és az Adria partján.
A Pénzcentrum nézte meg, hogy egy négytagú család mikor jár jobban, ha a Balatonhoz vagy ha Horvátországba megy nyaralni. Ehhez egy áprilisi felmérést vettek alapul. Ebből az derült ki, hogy a legtöbb magyar, aki Horvátországba készül nyaralni, Krk-, vagy Rab-szigetére indul. Ezért először azt nézték meg, hogy mennyiből jön ki egy budapesti, négytagú családnak egy nyaralás Krk városában.
Egy budapesti családnak nagyjából 520 kilométert kell megtennie az Adriai-tengerig. 10 literes fogyasztású kocsival és a pénteki, 402 forintos átlag benzinárral számolva, odafelé jó esetben 20 ezer 904 forintból megvan a benzinköltség. A visszaút viszont valamivel drágább lesz, mert Horvátországban a nemzetközi adatok szerint drágább a 95-ös benzin, az átlagára július 6-án 9,350 kuna volt, vagyis nagyjából 409 forint. Az összes benzinköltség nagyjából 42-50 ezer forintra becsülhető.
Ezen túl fizetni kell az autópálya használatáért is: Magyarországon a 10 napos matrica ára 2 ezer 975 forint a személyautók esetében, Horvátországban viszont fizetőkapus rendszer van, így az autópályát használva több helyen is fizetni kell, Krk szigetéig összesen 267 kunát, ami jelenlegi árfolyamon számolva csaknem 12 ezer forintot jelent.
Összességében tehát 57-62 ezer forint az útiköltség, ha Krk-szigetén üdül a család. Ha a Balatonnál, akkor ennek a töredéke: a Szállás.hu szerint a tónál Siófok a legnépszerűbb nyaralóhely. Budapesti indulással számolva összesen nagyjából 11 ezer 500 forintra jön ki az útiköltség.
Horvátországban egy négytagú család esetén – 2 és 5 év közötti gyerekkel számolva – 7 éjszakára a legolcsóbb szállás 199 ezer 155 forintra jött ki, a Trivago honlapja szerint. Igaz, hogy ez egy hostel, ahol a többi vendéggel együtt osztozni kell a fürdőn és a mosdón is.
Siófokon kempingben úszható meg legolcsóbban a nyaralás. A kempingezőhely ára ágyak nélkül 7 éjszakára 78 ezer 705 forint, értelemszerűen itt is közös a fürdő és a mosdó. Vagyis Siófokon a szállás tízezrekkel olcsóbb, és a benzinköltség is töredéke annak, mintha a család a tengerhez utazna.
Ebéd
Elszabadultak az árak a Balatonnál, menzajellegű főételeket körettel 1500-1700 forintért kínálnak a parton, 10 dekagramm sült hekk nagyjából 400-450 forint, a sima lángos 450-500, a sör átlagosan 200, 1,5 liter ásványvíz pedig 90 forintba kerül.
Krk városában két személy egy 3 fogásos menüt 8000 forintért kaphat, a sör 15 kuna, ami nagyjából 650 forintra jön ki, egy cappuccino ára körülbelül 415 forintnak megfelelő összeg, míg az üzletekben egy palack másfél literes ásványvizet nagyjából 250 forintnak megfelelő összegért lehet megvenni.
Mindent egybevetve egy balatoni nyaralás sem olcsó, ám egy Krk városában eltöltött üdülés sokkal többe kerül – írja a lap.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A külügy megtalálta Habsburg György párizsi nagykövet utódját.
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Szeptember 1-én kezdődik és 2026. június 19-ig (péntekig) tart.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.