A döntés a következő évekre is vonatkozik: ugyanezek a szakdolgozók és védőnők 2020. január 1-jétől 14 százalékos, 2020. november 1-jétől 20 százalékos, 2022. január 1-jétől pedig 30%-os „bér-, illetve illetménynövelésre” számíthatnak.
Arról is határozott a kormány, hogy a tervezett Nemzeti Oltóanyaggyár ügyét – egy tavaszi határozatot megváltoztatva – Palkovics László innovációs és technológiai miniszterre bízza, a korábban kijelölt Kásler Miklós humánminiszter csak együttműködő lesz. Palkovicsnak kell elkészítenie a költség-haszon elemzést és a megtérülési számításokat, és javaslatot tennie „az állami szerepvállalás intézményi hátterére”. A tanulmányokra a Debreceni Egyetem kap 140 millió forintot.