Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A jövő héten kezdődő davosi Világgazdasági Fórum előtt mutatják be a Globális Kockázatok című jelentést. Nem meglepő, hogy a világgazdaságra nézve jelenleg a környezeti tényezők és a klímaváltozás jelentik a legnagyobb veszélyt.
Tizenötödik alkalommal mutatta be a Világgazdasági Fórum a Globális Kockázatok riportot, melyben a világgazdaságot érintő legaktuálisabb kockázatokra helyezik a hangsúlyt azzal a céllal, hogy irányítsák, miről beszélnek az évente összegyűlő érdekelt felek. Az idei fórum középpontjában az összetartozó (kohezív) és fenntartható világ van. A világgazdaság stagnál, és tovább fokozza a helyzetet a Föld éghajlatának a korábban jósoltakhoz képest gyorsabb változása – ezt mi sem bizonyítja jobban, mint az egész világra ható ausztrál tűzvész. A jelentés a minél gyorsabb, közösen megtett lépéseket is sürgeti, hiszen ahogy a ENSZ legutóbbi madridi klímacsúcsának eredménytelensége is bizonyítja: a nemzetközi közösség egyelőre megosztott és tétlen.
A tavalyi jelentésben a szélsőséges időjárás, a klímaváltozás és a természeti katasztrófák okozta károk mellett még az adatcsalások, lopások és kiberbiztonság is fajsúlyos helyet kapott a globális gazdaságot veszélyeztető 5 legfontosabb tényező között. A riport elmúlt 15 évének eredményei azt is bemutatják, hogyan vették át az elsősorban gazdasági kockázatok helyét a technológiai, geopolitikai és társadalmi kihívásoktól a 2010-es évektől a környezeti tényezők: 2020-ra már mind az öt, legjelentősebb veszélyforrás ehhez a kategóriához köthető, ráadásul idén az első négy a klímaváltozással is szorosan összefügg. A jelentés történetében először fordult elő, hogy egy kategóriához kapcsolódó veszélyek jelentik az öt legfontosabb tényezőt.
Mi az öt legnagyobb veszélyforrás a valószínűség szempontjából?
Mi az az öt kockázat, ami a legnagyobb hatással jár?
„A jó hír, hogy még nyitva van egy ablak arra, hogy cselekedjünk, de már nem sokáig. A nemzetközi megosztottság ellenére továbbra is azt látjuk, hogy az üzleti közösség tagjai elkötelezettek abba az irányba, hogy az űrlapokon túl tekintsenek és figyelembe vegyék az egyre sürgetőbb prioritásokat” – írta a jelentés köszöntőjében Børge Brende, a Világgazdasági Fórum elnöke.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.