Lemondott az ír idegenforgalmi hatóság elnöke, miután a kormány tanácsa ellenére külföldön nyaralt

Olaszországban nyaralt, távozott a posztjáról.

  • hvg.hu hvg.hu
Lemondott az ír idegenforgalmi hatóság elnöke, miután a kormány tanácsa ellenére külföldön nyaralt
Lemondott az ír idegenforgalmi hatóság elnöke, miután a kormány tanácsa ellenére külföldön nyaralt
Benyújtotta lemondását Michael Cawley, Írország idegenforgalmi hatóságának elnöke, aki nemrég Olaszországban nyaralt, annak ellenére, hogy a kormány azt javasolja az állampolgároknak, ha csak nem sürgős ügyről van szól, kerüljék a külföldi utazásokat.
Cawley lemondását több ellenzéki párt is követelte. Ő az első vezető beosztású hivatali személy Írországban, aki lemondott a koronavírussal kapcsolat útmutatások megszegése miatt. Április elején a skót tiszti főorvos mondott le posztjáról, miután kétszer is figyelmen kívül hagyta saját tanácsát az otthon maradásra vonatkozóan.

Benyújtotta lemondását Michael Cawley, Írország idegenforgalmi hatóságának elnöke, aki nemrég Olaszországban nyaralt, annak ellenére, hogy a kormány azt javasolja az állampolgároknak, ha csak nem sürgős ügyről van szó, kerüljék a külföldi utazásokat - írja a Reuters.

Cawley lemondását több ellenzéki párt is követelte. Ő az első vezető beosztású hivatali személy Írországban, aki lemondott a járvánnyal kapcsolatos útmutatások megszegése miatt. Április elején egyébként a skót tiszti főorvos mondott le posztjáról, miután kétszer is figyelmen kívül hagyta saját tanácsát az otthon maradásra vonatkozóan.

Olaszország a kormány zöld listáján szerepel, tehát aki onnan utazik be Írországba, annak nem kell karanténba vonulnia, ugyanakkor február óta minden, koronavírussal kapcsolatos hivatalos útmutató azt tanácsolja, hogy kerülni kell a nem sürgős külföldi utazást, a kormány pedig arra ösztönzi az embereket, hogy belföldön nyaraljanak, hogy ezzel is támogassák a turisztikai ágazatot.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Mikor jó egy céges hitelajánlat?

Már párszáz milliós hitelnagyság esetén is – akár több tízmillió forinttal – többe kerülhet cégünknek, ha csupán a kamatszint alapján döntünk.