Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A francia kormány a legnagyobb energiacég teljes államosítását tervezi, jelentette be a francia miniszterelnök.
A francia kormány az EDF (Électricité de France) áramszolgáltató teljes államosítását tervezi – jelentette be szerdán Elisabeth Borne miniszterelnök. A hírre kilőtt az adóságokkal terhelt cég részvényeinek árfolyama – írja a Reuters.
"Ma megerősíthetem önöknek, hogy az állam az EDF tőkéjének 100%-át kívánja ellenőrizni" – mondta Borne a parlament alsóházában tartott beszédében, amikor meghatározta a kormány prioritásait.
A francia állam jelenleg 84 százalékos tulajdonosa az áramszolgáltatónak, amelynek 1 százaléka a dolgozóké, további 15 százalék pedig intézményi és egyéni részvényesek birtokában van.
A cég komoly eladósodással küzd, adóssága idén 40%-kal, több mint 61 milliárd euróra nőtt. Az is nehezíti a helyzetét, hogy a törvények arra kényszerítik, árengedménnyel adja el az áramot a konkurenciának, miközben a beszerzési árak rekordmagasságba emelkedtek.
Borne nem részletezte, hogy az államosítást egy erre alkotott törvénnyel vagy a kisebbségi részvényesek kivásárlásával hajtják-e végre, és határidőt sem közölt.
A csoport részvényei, amelyek a bejelentés előtt 5 százalékkal estek, közvetlenül a bejelentést követően 9 százalékot emelkedtek.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.