Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Az Egyesült Államok, Kína és az EU mesterséges intelligencia szabályozása között hatalmas eltérések vannak. A hétfőn kezdődött kétnapos csúcstalálkozón sokan sürgették az EU-t, hogy enyhítse saját szabályozását.
Európa egyszerűsíteni fogja a szabályozást, hogy megkönnyítse a mesterséges intelligencia virágzását a régióban – mondta Emmanuel Macron francia elnök hétfőn a párizsi mesterséges intelligencia-csúcstalálkozón, és sürgette az uniós – azon belül is különösen a franciaországi – beruházásokat.
Henna Virkkunen, az Európai Unió digitális vezetője is azt ígérte, hogy a blokk egyszerűsíteni fogja szabályait, és azokat vállalkozásbaráttá alakítja – számolt be a Reuters.
Miközben Donald Trump amerikai elnök az amerikai versenyképesség növelése érdekében felrúgta elődje mesterséges intelligenciára vonatkozó korlátjait, az EU-ra egyre nagyobb nyomás nehezedik, hogy lazítson saját mesterséges intelligencia szabályozásán, hogy az európai vállalatok lépést tudjanak tartani a technológiai versenyben.
„Egyszerűsíteni fogunk” – mondta Macron. „Teljesen világos, hogy újra összhangba kell kerülnünk a világ többi részével.”
Macron a gótikus Notre-Dame katedrális példáját hozta fel, amelyet egy pusztító tűzvész után rekordidő alatt építettek újjá a különleges, egyszerűsített szabályozásnak köszönhetően: „A Notre-Dame-i megközelítést fogjuk alkalmazni az adatközpontok, a piacra lépés engedélyezése, a mesterséges intelligencia és a piaci vonzerő tekintetében”.
Trump lépései a mesterséges intelligenciával kapcsolatban rámutattak, hogy az Egyesült Államok, Kína és az EU mesterséges intelligencia szabályozása mennyire eltérnek egymástól.
A hétfőn kezdődött kétnapos csúcstalálkozón sokan sürgették az EU-t, hogy enyhítse saját szabályozását.
„Európa termelékenysége ennek a feltörekvő technológiának a használatától függ” – mondta Sundar Pichai, az Alphabet vezérigazgatója.
Amelyre a Reutersnek adott interjújában Virkkunen európai biztos azt válaszolta, hogy megkapta az üzenetet.
„Egyetértek az iparággal abban, hogy most már nekünk is át kell néznünk a szabályainkat, hiszen túl sok az ellentmondó szabályozás” – mondta.
„Csökkenteni fogjuk a bürokráciát és az adminisztratív terheket az iparágban”
– mondta.
Az európai törvényhozók tavaly jóváhagyták a blokk MI-törvényét, a világ első átfogó szabályrendszerét, amely e technológiára vonatkozik. Erről itt írtunk részletesen:
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Mozikban a film, amely valóra váltotta Scarlett Johansson álmát. Neki már biztos jó, de jól jár-e mindenki más, aki nem Scarlett Johansson?
A Pentagon közölte, hogy világszerte felülvizsgálják az USA valamennyi szövetségesének szánt szállítmányokat.
Az énekes már bánja, hogy megbántotta a Fidesz szavazóit.
Bryan Christopher Kohbergert így várhatóan négyszeres életfogytig tartó börtönre ítélik a feltételes szabadlábra helyezés lehetősége nélkül.