Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Egy friss jelentés szerint a szerencsejátékon elveszített pénz fekete lyuk a családok költségvetésében, amivel a politika sem tud mit kezdeni.
Az ausztrálok több pénzt veszítenek szerencsejátékon minden évben, mint amennyit országuk idősgondozásra költ – írja a Guardian egy friss kutatás alapján.
Az Equity Economics jelentése szerint a megélhetési válság ellenére jelentősen nőtt a szerencsejátékra fordított pénz Ausztráliában, nagyobb mértékben, mint az oktatásra és lakhatásra fordított összeg, vagy az infláció. Mint írják, ez egy „rejtett, kimondatlan fekete lyuk a háztartások költségvetésében”, amivel a kormányzati politika sem tud mit kezdeni.
A jelentésben az áll, hogy az ausztrálok évente 31,5 milliárd dollárt (7400 milliárd forintot) buknak a szerencsejátékon, míg a szövetségi kormány 28,3 milliárdot fordít idősellátásra. A várakozásokkal ellentétben a szerencsejátékra fordított kiadások nem csökkentek, és visszatértek a koronavírus-járvány előtti szintre a játéktermek bezárása miatti átmeneti visszaesést követően.
Különösen kiszolgáltatottak az alacsony jövedelmű háztartások, ahol az alapvető termékek és szolgáltatások árának emelkedése tovább szorítja az egyébként is szűkös költségvetést, így még kevesebb pénz marad váratlan kiadásokra és vészhelyzetekre – írják.
A jelentést a szerencsejátékok korlátozásáért küzdő Alliance for Gambling Reform és a Wesley Mission egyházi szervezet megbízásából készítették. Az előbbi ügyvezető igazgatója, Martin Thomas szerint a szerencsejátékokat gyakran figyelmen kívül hagyják a családok megélhetési költségeinek vizsgálatakor. Mint mondta, a családok helyzetén olyan kevés költséggel járó intézkedésekkel lehetne javítani, mint a szerencsejátékok reklámozásának betiltása.
A Wesley Mission ügyvezetője, Stu Cameron szerint a közvélemény támogatná ezt az intézkedést, ezért itt lenne az ideje annak, hogy a pártok „ne úgy táncoljanak, ahogy a szerencsejátékipar fütyül”.
Az Equity Economics jelentése arra is kitér, hogy a szerencsejáték-veszteségek aránytalan mértékben érintik azokat a háztartásokat, amelyek ezt a legkevésbé engedhetnék meg maguknak. A szerencsejátékok függőséget okozó jellegére, a megfelelő szabályozás hiányára és a széleskörű hozzáférhetőségre hivatkozva szigorúbb kormányzati beavatkozást szorgalmaznak.
Ehhez képest kedden az új-dél-walesi kormány közölte, hogy eláll a választás előtt bejelentett ígéretétől, ami szerint öt év alatt 9500 pókerautomatát szerelnének le az államban. Az illetékes miniszter, David Harris szerint azután döntöttek így, hogy egyeztettek a szerencsejáték-reformról egy „független testülettel”. Csakhogy ebben a testületben a Guardian szerint számos olyan szervezet van, amelyek pókergépeket üzemeltetnek, vagy azokból profitálnak.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Félt, hogy túl messzire megy a NER-luxustáskás kampánnyal, amivel a Bethesdának gyűjtött, de végül jól sült el, sőt még Orbán Ráhel is lájkolta. Mi háborítja fel Görög Zitát? Mért osztotta meg a nyilvánossággal, hogy édesapja alkoholista, és ő maga mióta nem iszik? Hogyan támogatta a családját már fiatalon, és mikor követett el hibát? Hogy bánnak szerinte az emberek a szép nőkkel? HVG-Portré.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
Az OTP jól teljesít, de ez nem Magyarországnak köszönhető.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.