Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Ez a Magyarországnak járó felzárkóztatási pénzek 7 százaléka.
A Magyarországnak járó kohéziós pénzekből vonták le azokat a büntetéseket, amelyeket a migrációs szabályokkal kapcsolatos Európai Bírósági ítélet miatt kellene befizetnie a kormánynak, mely azonban nem fizet, értesült a Népszava.
Mint ismert, az Európai Unió Bírósága tavaly nyáron elítélte Magyarországot, mert a migrációs jogszabálya az uniós joggal ellentétes, de azt az Orbán-kormány az ítélet ellenére sem módosította. Ezért 200 millió euró (csaknem 80 milliárd forint) alapbüntetést szabtak ki, ami minden nap további egy millió euró (400 millió forint) büntetéssel növekszik, ameddig a kormány végre nem hajtja az ítéletet.
Tavaly év végéig már le is vonták a 200 milliós alapbüntetést, idén pedig már három részletben 93 millió eurót „számoltak el”, és további összegek levonása is küszöbön áll a március közepéig összegyűjtött 477 millió eurós (191 milliárdos) büntetésből.
Az Európai Bizottság hivatalosan nem nevezte meg, milyen kifizetésből vonták le az összegeket, de a Népszava egy belső forrása szerint eddig mindig a kohéziós pénzekből érkezett meg kevesebb a tervezettnél. A kohéziós pénzekből tavaly egymilliárd euró már biztosan elúszott, ehhez idén csatlakozott a fentebb említett 477 millió euró is, ez együtt majdnem 600 milliárd forintot tesz ki, a teljes keret majdnem 7 százalékát.
A Népszava szerint a migrációügyi bírság a kohéziós pénzekből való levonása azt is jelenti, hogy papíron az EB több pénzt fizetett ki a magyar költségvetésnek (több kifizetésről van számla), mint ami valóban megérkezik. A lap szerint a papíron tavaly év végéig érkezett 1,8 milliárd euró a valóságban 1,6 milliárd bevételt jelenhetett a költségvetésnek. Az idei kifizetésekről egyelőre nem érhető el átfogó statisztika.
A 2021-2027 közötti ciklusban Magyarországnak 21,7 milliárd euró (mostani árfolyamon nagyjából 8700 milliárd forint) járna kohéziós programokra. Ebből tavaly év végéig a Magyarországnak szánt pénzek kevesebb mint 10 százalékát, 1,8 milliárd eurót fizette ki az EU – ezzel az uniós átlag körül vagyunk.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Cunamiként zúdítja a kormány a támogatásokról szóló bejelentéseket az emberekre a Pride miatti blamázs óta, hátha ezzel szavazókat nyer vissza. Pedig ezek a támogatások valójában azt mutatják, hogy az állam továbbra is igyekszik kivonulni a szociálpolitikából, és az egyénre próbál hárítani minden felelősséget – mondja Kramarics Szandra, a HUN-REN Társadalomtudományi Kutatóközpont kutatója.
A magyar miniszterelnök hatalma veszélyben van, de nem úgy, ahogyan azt várnánk. Orbán Viktor forgatókönyvét külföldön csodálják, de otthon gyengül a pozíciója.