Lehet-e egy vállalkozás kötelező bankszámlája Wise vagy Revolut számla?
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Ezúttal azonban nem csak a magyar kormánynak szólt be, szerinte ez közép-európai hagyomány.
„Az nem segít, hogy az uniós kormányok előszeretettel nyúlnak bele a gazdasági életbe” – mondta Hernádi Zsolt, a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója a társaság rendes éves közgyűlésén – írja az Index. Hernádi pont a nehezítő tényezők miatt büszke arra, hogy a 2024-es évet a Mol-csoport 357 milliárd forintos eredménnyel zárta, és 220 milliárd forint osztalékra tesznek majd javaslatot.
Beszédében Hernádi felszólalt a különböző extraprofitadók ellen: „csak az elmúlt három évben három és fél milliárd dollár extra adót fizettünk be különböző kormányoknak” – mondta. Épp ezért meglátása szerint újra kell gondolni a közép-európai együttműködések rendszerét, és Magyarországnak is van tennivalója, házi feladatot is adott a kormánynak:
Van természetesen házi feladat is: a hazai versenyképesség javítására sokkal kiszámíthatóbb szabályok kellenek, mert nagyon nehéz mozgó célpontra lőni.
Hernádi nem először kritizálja az extraprofitadókat, tavaly nyáron például a Mandineren jegyzett egy publicisztikát a témában, ahol a hazánkban egykor ideiglenesen állomásozó szovjet csapatokhoz hasonlította az intézkedést:
A vezérigazgató beszédében jutott hely a jó híreknek is: elmondása szerint kitermelésben és kutatásban kifejezetten erős évet zárt a Mol, a régióban 12-ből 11, Pakisztánban háromból három sikeres fúrásuk volt, és Azerbajdzsánban is találtak gázt. Elmondta, hogy több fontos beruházásuk megvalósult, „kis túlzással, de elmondhatjuk, hogy a Mol megvalósította az észak–déli energiafolyosót, így három tengert érhet el úgy az ember, hogy nem használ mást, csak a Mol benzinkútjait” – mondta.
Szóba került még a MOHU által vezetett palackvisszaváltó rendszer is. Hernádi szerint napi 6 millió palackot váltanak vissza a magyarok, ezzel elérve a 2030-ra kitűzött visszaváltási aránycélt. Ebben szerinte szerepe van a Mol által elköltött sok milliárd forintnak, de sokkal fontosabb, hogy „a magyar lakosság akarta ezt a szolgáltatást, és akar zöldebben, fenntarthatóbban élni”.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
1978 óta egy és ugyanaz a kérdés: lehet-e valaki olyan jó Superman, mint amilyen Christopher Reeve volt?
Két tankert is megtámadtak a jemeni húszik pár nap leforgása alatt a Vörös-tengeren. Az akciókról és a süllyedő hajókról látványos videókat forgattak.
A hízelgést és a fenyegetést felváltva alkalmazva szavaztatta meg a republikánusokkal Donald Trump a „gyönyörű” költségvetési törvényt.
Az elnök nem vette jó néven, hogy korábbi szövetségese harmadik politikai erőt alapítana. Hogyan babrálhat ki Elon Musk Donald Trumppal?
Közel-keleti válság ide vagy oda, a világ szinte fürdik az olajban.