Medve jár Aggteleken, le is fotózták
Egy barnamedvét vett fel egy vadkamera az Aggteleki Nemzeti Parkban.
Egy barnamedvét vett fel egy vadkamera az Aggteleki Nemzeti Parkban.
A német vasúti dolgozók szakszervezete, az EVG lefújta a vasárnaptól keddig tervezett 50 órás sztrájkját - közölte szombaton a Deutsche Bahn (DB) német állami vasúttársaság, amely bírósághoz fordult az ügyben. Újra indultak a tárgyalások, a szakszervezet legkevesebb havi 650 eurós béremelést követel.
Nem tudnak Szijjártó Péter kijelentéséről, miszerint a magyar kormány aligha tárgyal újabb szankciókról Oroszország ellen, amíg a legnagyobb magyar bank a nemzetközi háborús szponzorok ukrajnai listáján szerepel – hangzott el az EU külügyminisztereinek informális találkozója utáni sajtótájékoztatón.
A túrázás jót tesz a testnek és léleknek, ahogy a közhiedelem tartja. No, de egyből 30 km, esőben és sárban is? Kipróbáltuk az idén 41. alkalommal megrendezett Gerecse 30 teljesítménytúrát, ami a rossz idő ellenére is jó élménynek bizonyult.
Megszűnik a háztartási, kerti kutak és a mezőgazdasági öntözésre használt kutak létesítésekor jelenleg szükséges bejelentési kötelezettség és engedélyeztetésre sem lesz szükség.
A május 12-én éjjel megjelent kormányrendelet szerint módosultak a családi otthonteremtési kedvezmény (CSOK) szabályai. Az elérhető összeg és az igénylési feltételek nem módosultak, ugyanakkor néhány család élete könnyebbé válhat.
Az állat elpusztult.
Méltatlannak tartják a kijevi döntést, a céljuk pedig az, hogy erről meggyőzzék az ukrán illetékeseket is.
A Rheinmetall AG tőzsdén jegyzett hadiipari óriás Ukrajnában hozott létre vegyes vállalatot. A cég Magyarországon is terjeszkedik, rögtön három helyszínen.
A fogyasztói árakra és a globális fémkereskedelemre is jelentős hatással lesz az EU új karbonvámja. Az uniós kibocsátáskereskedelmi rendszer szigorodása pedig lemaradásuk miatt a magyar kibocsátókat is igen hátrányosan érintheti.
Az átütemezett tervek szerint 2026-tól működnie kellene, de a Lázár-féle minisztérium miatt újabb csúszás jöhet.
Ujjlenyomattal nyíló széfszoba is van a Rubik Ernő által tervezett 800 négyzetméteres luxusingatlanban.
A kínaiak arra hivatkozva szennyeznek, hogy ők még felzárkózóban vannak.
Nagyon magas az infláció, az emberek visszafogják a kiadásaikat.
Egy friss jegybanki rendelet alapján július elsejétől szigorodnak a hitelekre vonatkozó hitelfedezeti és jövedelemterhelési szabályok. Kiket és hogyan érint a változás?
A Dunától keletre csak kisebb területeken, főleg Bács-Kiskun vármegye északi részén és Hajdú-Bihar vármegyében esett eleget az eső.
A kormány május 1-jén bejelentette, hogy meghosszabbítja a kamatstopot, az intézkedés addig érvényben marad, amíg a jegybanki alapkamat nem csökken 10 százalék alá. A Bankmonitor szakértői megvizsgálták, ebben a helyzetben mi várható, hova emelkedhetnek az érintett kölcsönök törlesztőrészletei?
A fejlesztések az Erzsébetvárosi Önkormányzat Jövő7 városfejlesztési koncepciójának a részei.
A jüan nemzetközi térhódításától remél hasznot az MNB, kínai bankok hiteleznek több obskúrus politikai projektet, viszont a kínai–magyar külkereskedelemben példátlan deficit jött össze. Közben a költségvetés kamatterhei GDP-arányosan megközelítőleg már akkorák, mint 2010 előtt, a Gyurcsány-kormány idején.