Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
November ötödikét másodszor is történelmi fontosságú dátummá tennék az angolszász világban.
November ötödikét másodszor is történelmi fontosságú dátummá tennék az angolszász világban. Az Occupy Wall Street tüntetésekhez kapcsolódó amerikai kezdeményezés november ötödikét a Banki transzferek napjának nevezte ki, és felszólított minden szimpatizánst, hogy a hétvégén vegye ki a pénzét a bankokból. Az akció mintájára számos hasonló szerveződött az elmúlt hónap folyamán - számolt be a MarketWatch.
A tiltakozás alapja, ahogy azt már korábban megírtuk a bankok legújabb tervei ellen irányul. Az amerikai nagybankok a bankkártya-használat díjának emelését tervezték, erre reagálva az amerikai lakosság jelezte: a megtakarításait a hitelszövetségekbe.
A Facebookon meghirdetett akcióhoz eddig több mint 73 ezren csatlakoztak, de a hitelszövetségek ennél nagyságrendekkel több átigazolásról számolt be szeptember vége óta. Az USA-ban 65 ezren csatlakoztak a hitelszövetségekhez és helyezték át megtakartásaikat a nagybankokból szeptember vége óta, amikor a bankok meghirdették a kártydíjak emelésének tervét.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.