Így keresnek az IMF-megállapodáson a Wall Streeten

Magyarország és nemzetközi hitelezői közti megállapodás lehetősége az EB szerdai döntése nyomán elérhető közelségbe...

  • hvg.hu hvg.hu
Így keresnek az IMF-megállapodáson a Wall Streeten

Magyarország és nemzetközi hitelezői közti megállapodás lehetősége az EB szerdai döntése nyomán elérhető közelségbe került a kormány szerint. Az elemzői konszenzus legkorábban a harmadik negyedévben tart elképzelhetőnek egy megállapodást az IMF-fel, amely a várakozások szerint a befektetői bizalom megerősödésével, és a magyar eszközök felértékelődésével járhat.

A Wall Streeten több olyan tőzsdén kereskedett alap is forog, amelyet érdemes lehet megjátszania azoknak, akik bíznak a magyar kormány megegyezési szándékában és az EU kompromisszumkészségében. Magyarország ETF ugyan még nincs, de az iShares Austria ETF (EWO) emelkedésére a Benzinga.com szerint érdemes lehet játszani több okból is.

EWO Chart

EWO data by YCharts

Az EWO tavaly év végén 32 százalékos leértékelődés után 13 dollár alatt érte el mélypontját, az európai tőkepiacok legnagyobb piaci bizonytalansága idején. Az alap azóta keveset javított, jelenleg 16 dolláron forog a New York-i tőzsdén. A várakozások szerint teljesítménye látványosan javulhat, hiszen a bécsi börzén kereskedett osztrák bankok kilátásain javíthat a magyar IMF-megállapodás.

Az S&P Emerging Europe ETF-je (GUR) kevésbé fogja megérezni a magyar kormány és a valutaalap kiegyezését, hiszen a magyar eszközök súlya itt mindössze 3,77 százalék, ám még így is segíthet újra sínre tenni a volatilis alapot. A GUR az év eleje óta 14 százalékkal került feljebb, a második negyedévre azonban elfogyott a lendülete, áprilisban 6 százalékos veszteséggel teljesített.

GUR Chart

GUR data by YCharts

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?