szerző:
Infinit
Tetszett a cikk?

Oroszországot eddig elkerülte a nagyvárosi blogláz. Voltak kezdeményezések, de a városi blognak induló felületek vagy átalakultak közönséges híroldallá, vagy egyszerűen megszűntek létezni. Szentpéterváron most megpróbálnak változtatni a helyzeten.

A Peterburg Avenu kezdeményezéséhez egyre többen csatlakoznak: bárki, akit bevesznek a csapatba, publikálhat a közös oldalakon. Szidhatja az ész nélkül közlekedő autósokat, a mobilszolgáltatókat, vagy áradozhat a kellemes meleg időről. A szájtnak nem csak a közösségi blog része érdekes; megismerkedhetünk itt Szentpétervár történetével és himnuszával, elolvashatjuk a várossal kapcsolatos legfrissebb híreket és az időjárás-jelentést. Küldhetünk elektronikus képeslapokat, amelyeken a pétervári látványosságok díszelegnek, és még hosszan folytathatnánk a sort.

Az országban egyébként egyre többen döntenek blog indítása mellett; és a téma iránt a nagyhalak is érdeklődnek: a legnépszerűbb orosz kereső, a Yandex külön a blogoszférát indexelő motort működtet a blogs.yandex.ru címen, sőt, saját céges blogot is indított. Fő konkurense, a Rambler pedig még az elmúlt év végén jött ki olyan fotóbloggal, ahol a fényképeket blogszerűen helyezhetik el a felhasználók, képaláírást mellékelhetnek hozzá, és a képek alatt más felhasználók véleménye, hozzászólása is megjelenik. A fotókat mobiltelefonon is be lehet küldeni a tematikus blogszájtokra.

És persze több napló foglalkozik az elnökkel is. Ezek közül a legnépszerűbb a vladimir.vladimirovich.ru szájt, ahol a Putyinnal kapcsolatos kitalált történetek mitikus világába csöppenhetünk.

Infinit Tech

A pátriárkák védőszentet keresnek az orosz internetnek

Az orosz pravoszláv egyház internet (és általában a modern technológiák) iránti elkötelezettsége eddig is igen erős volt, sőt ez az érdeklődés továbbra sem enyhül. Ami például abban is megnyilvánul, hogy az egyház külön védőszentet akar az orosz internetnek.

Kezdeményezte négy képviselő a sümegi képviselő-testület feloszlatását a botrányok miatt

Kezdeményezte négy képviselő a sümegi képviselő-testület feloszlatását a botrányok miatt

Generációs kérdések, társadalmi kihívások, formabontó filmek – csütörtökön indul a Friss Hús

Generációs kérdések, társadalmi kihívások, formabontó filmek – csütörtökön indul a Friss Hús

Zászló, zászló, szív – szó szerint. Milliárdos megrendelést kapott a kormány házi kommunikátora

Zászló, zászló, szív – szó szerint. Milliárdos megrendelést kapott a kormány házi kommunikátora

2157 lóerő, villanymotor helyett egy brutális V12-ből

2157 lóerő, villanymotor helyett egy brutális V12-ből