Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A kérdés nem is olyan egyszerű, hiszen az ingatlanárak az elmúlt bő 4 évben rengeteget emelkedtek, a hitelkamatok is magasabbak. Ráadásul nem szabad megfeledkezni a magas inflációról sem. Ugyanakkor a hazai bérek is érdemben növekedtek az elmúlt években. De ténylegesen jobb helyzetben van egy átlagos hiteligénylő, mint az évtized elején?
A budapesti Marriott Hotel értéke már csak kedvező fekvése miatt is nő, akkor is, ha a benne lévő szálloda nem teljesít jól, így bárkié is lesz a hírek szerint eladásra szánt legendás szálloda, csak jól járhat vele. Az ágazat befektetőit nem ijeszti meg a kedvezőtlen kamatkörnyezet, és ahhoz is hozzá vannak szokva, hogy tízévente kap egy pofont a piac. Szakértőket kérdeztünk a hazai szállodaipar helyzetéről.
Magyarországon ötödik, eddigi legnagyobb logisztikai központjának alapkőletételét tartották meg ünnepélyes keretek között Kiskunfélegyházán, ahol arra is fény derült, hány üzletet lát majd el a jövőben a központ.
Hol érdemes házat venni Budapesten, vagy az agglomerációban? A vételár mellett az ingázás költségével is érdemes számolni. De az sem mindegy, hogy Budapest melyik részén, melyik kerületben fekszik a kérdéses ingatlan.
Van már pár ötlet arra, hogyan gondolhatja a kormány átterelni az otthonteremtési piacra a lakosság hosszú távú megtakarításait. Nagyjából 5500 milliárd forint mozdulhat meg.
Jelentősen nőtt az albérletpiaci kínálat augusztusban, havi szinten 13, éves összevetésben pedig 17 százalékkal. A kereslet a tavaly augusztusi szinthez képest azonban ötödével elmarad, részben a magas bérleti díjak miatt – derül ki az ingatlan.com elemzéséből.
A KSH 2024. első negyedévi adatai alapján átlagos fizetés mellett nagyon nehezen lehet megvásárolni hitelből egy fővárosi lakást. Vagy nagyon sok önerőre lenne hozzá szükség, vagy csak nagyon pici garzonra lesz elég a rendelkezésre álló összeg. Sajnos vidéken sem sokkal jobb a helyzet, a vármegyeszékhelyeken sem egyszerű átlagbér mellett saját otthont vásárolni.
Az első negyedév egész jól alakult, a második viszont pocsékul, változatlan árakon nézve az első félévben összességében 9 éve nem indult annyira kevés beruházás, mint idén. A magasépítések esetében 2014 óta nem volt ennyire gyenge első félév.
Bécs nagyon tudatos városfejlesztést folytat, sok új lakás épül. A bérlakásrendszer erős, kiterjedt és társadalmilag nem stigmatizált, emellett a piaci ingatlanbefektetők is rendkívül aktívak.
A főváros számára kedvezőtlenül ítélt a Fővárosi Törvényszék a Horn Gyuláról elnevezett XIII. kerületi sétány ügyében. A döntés értelmében a volt miniszterelnök “pufajkás” múltja miatt nem viselheti közterület a nevét, a sétányt át kell nevezni.
Megingathatatlan a francia főváros elsősége, ha az új lakások áráról van szó. Magyarországon az átlagosnál kevesebb új lakás épül, ezek megvásárlásához viszont több mint 10 évnyi átlagfizetést kell félretennie a magyaroknak – áll a Deloitte Property Index kutatásban.