Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egy miskolci feltaláló az önkormányzatnak kínálja fel megvételre a szabadalmi jogokat azon találmányára, amely...
Egy miskolci feltaláló az önkormányzatnak kínálja fel megvételre a szabadalmi jogokat azon találmányára, amely paneltűz keletkezésekor képes megakadályozni, vagy legalább is lassítani a lángok szintek közötti terjedését a házak homlokzatán - írta szerdai számában az Észak-Magyarország.
Csapó István azt szeretné, ha szabadalma alapján Miskolcon kezdenék gyártani az általa kidolgozott tűzvédelmi rendszert. A 72 éves nyugdíjas találmánya képes arra, hogy megakadályozza, vagy legalább is lelassítsa a tűz szintek közötti terjedését a panelházak homlokzatán, de a rendszer családi házaknál is alkalmazható - olvasható a napilapban.
A feltaláló közlése szerint hasonló berendezések vannak már a világon, de az általa kidolgozott rendszer előnye, hogy késlekedés nélkül, automatikusan működésbe lép, amikor a hőmérséklet elér egy bizonyos határt.
Csapó István szerint a találmányával egy ablak 50 ezer forintért tűzbiztossá tehető, de ha beindul a sorozatgyártás, az ár is csökkenhet. A feltaláló először az önkormányzatnak ajánlja fel megvételre a rendszert, 100 millió forintért. Elmondta, külföldről már vannak érdeklődők, de jobban örülne, ha itthon hasznosulna a találmánya - írta a napilap.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.