szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

Idén februárban még lázas vasalási munka folyt Velencén, a település partmenti kanyarjában.

Idén februárban még lázas vasalási munka folyt Velencén, a település partmenti kanyarjában. Az egykori beton alapú strand és növényzete a földdel lett egyenlő, akkor munkagépekkel serénykedtek a munkások – győződhetett meg róla az Ingatlanmenedzser tudósítója.

Tavaly nyár végén láttak hozzá a két milliárd forintos beruházáshoz, amit a lakosság egy kisebbik része hevesen ellenzett, mondván túl nagy lesz a forgalom, illetve eltűnik a természeti környezet. Az újjáválasztott független polgármester vezette új testület azonban tovább vitte a projektet. Önrészét kötvénykibocsátással fedezte, miközben a K+K Bau-Profil Zrt. megkezdte a nettó 1,622 milliárd forintos kivitelezési munkákat.

Idén szeptember 13-án viszont már megindult a felszámolási eljárás a projektet kivitelező zalaegerszegi K+K Bau-Profil Zrt. ellen. Az önkormányzat a felszámolóval felvette a kapcsolatot, hogy befejeződhessen a beruházás legkésőbb a tavaszi szezonkezdetig. Egyúttal új közbeszerzésen akar új kivtelezőt találni. A lapunkhpoz eljuttatott közleményben azt írta egyúttal, hogy a becsődölt K+K Bau-Profil Zrt. tavalyi mérlegadatai alapján ismeretlen tettes ellen büntető feljelentést tesz az önkormányzati és állami pénzek eltulajdonítása miatt.

A Velencei-tó Kapuja projekthez a városi önkormányzat 1,4 milliárd forint uniós és kormányzati támogatást kapott, majd 54 milliót elvesztett a közbeszerzési törvény megsértése miatt. Az építés 2010 októberében kezdődött, az érintett strand így idén nem nyitott ki és kérdéses, hogy jövőre birtokba vehetik-e a vendégek.

Amíg a munkálatok újra beindulnak, a város a saját költségén őrzi a területet - mondta Oláhné Surányi Ágnes polgármester, aki hozzátette: az átmeneti leállás nem veszélyezteti a város költségvetését, a lakosságnak semmilyen tartozása nem keletkezett az uniós fejlesztések miatt.

A tervek szerint lidós part, óriási napozók, és fedett sétányt is tartalmazó 2700 négyzetméter alapterületű szolgáltató központ épült volna a tópartra 33 üzlettel. Környezetvédők és helyi civilek többször tiltakoztak az építkezés ellen, az önkormányzat azonban bevételt és az idegenforgalom fellendülését remélte tőle.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!