Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Aprópénzért lehet Japánban építési telekhez jutni, méghozzá Hokkaido szigetén.
Iuni városában a négyzetméterenkénti ár 120 jen - bő 300 forint -, ami annyit tesz, hogy egy méregdrága tokiói étteremben elköltött kétszemélyes ebéd áráért egész telket lehet kapni. A rendkívül alacsony árral próbál a város önkormányzata új lakosokat csábítani a településre, amelynek lélekszáma már 6 ezer alá süllyedt, és évente száz fővel gyérül.
Helytörténeti érdekessége is van a négyzetméterenkénti árnak: azért szabta meg 120 jenben a városháza, mert 120 éves a település. A 800 kilométerrel délebbre fekvő Tokióban egy négyzetméter egyébként átlagosan 309 ezer jenbe - 800 ezer forintba - kerül. Iuni vezetése ugyanakkor feltételeket is szabott: a vevőnek vállalnia kell, hogy 3 éven belül házat épít a telekre, és ott is lakik.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.