szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Új raktárcsarnokot avatott a Bonduelle: másfélmillió euróból vált korszerűbbé a békéscsabai üzem.

Húsz éve a piacon
Az 1992 óta Magyarországon jelen lévő francia Bonduelle a konzervzöldségek kategóriájában világszinten piacvezető vállalat. A 18 országban jelenlévő cégcsoport jelenleg a világ legnagyobb zöldségfeldolgozójának számít, Magyarországon három termelőegységgel rendelkezik, Nagykőrösön, Nyírszőlősön és Békéscsabán.

Befejeződött a Bonduelle idei legnagyobb beruházása, a közel másfél millió eurós befektetés részeként, a Bonduelle csoport békéscsabai gyárában új, korszerű 5000 négyzetméteres raktárépületet adtak át, az üzemben pedig – két ütemben – megújulnak a steril berendezések is. Korábban ilyen mértékű beruházást csak 2008-ban hajtott végre a cég, amelynek keretében megépítették – Magyarországon elsőként – a gyár szennyvíz tisztító telepét, amely mára teljes mértékben megtisztítja az üzem szennyvizét, és biogázt állít elő.

A békéscsabai gyár 2003 óta a Bonduelle csoport tagja, amelyben a legkedveltebb termékeket, a konzerv kukoricákat és zöldborsókat állítják elő, gyártási szezonban pedig mintegy 500 család megélhetését biztosítja.

 „A gyár 5500-6000 hektáron termeltet zöldborsót és csemegekukoricát, 90 százalékban Békés megyében.” – mondta el Méhész András a Bonduelle békéscsabai gyárának igazgatója. „A fejlesztések nem állnak meg, hiszen a jövőben is tervezünk hasonló lépéseket, amellyel racionalizálhatjuk a költségeket, és növelhetjük a termelékenységet úgy, hogy a minőséget is emelni tudjuk. Többek között szeretnénk még inkább hangsúlyt fektetni a biogáz hasznosítására is, amellyel energiafogyasztásunk jelentős részét fedezni tudjuk majd.” – tette hozzá az igazgató.

A fejlesztéseknek köszönhetően a gyár talán az egyik legkorszerűbb és legegyszerűbb csemegekukorica előkészítővel rendelkezik, amelynek köszönhetően jelentősen egyszerűsödött a gyártás és az üzemi környezet higiéniás szintje is. Az évente legyártott több mint 150 millió ½-es doboz, félkész állapotban kerül a raktárakba, majd a csomagolási igénynek megfelelően címkézik és különféle egységekbe szerelik ki. A gyárnak jelenleg mintegy 50 fajta, különböző csomagolású készterméke van. Legfőbb kiszállítási iránya Franciaország, amelyet félkész termékkel szolgál ki. Csomagolt termékek tekintetében még Lengyelország, Oroszország és a régi tagállamok, valamint Németország a főbb kiszállítási irányok.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!