Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Egyre-másra jönnek ki az olyan ingatlanpiaci elemzések, amelyek alapján pillanatokon belül nekilódulhatnak az árak, olyannyira, hogy a trendfordulóra várva ugrásra készen állnak a befektetők. És ez valóban így van? Hiszen már jó ideje minden év, félév, hónap azzal kezdődik, hogy "na, már tényleg itt a trendforduló". A Napi.hu összefoglalója.
Eddig minden, a fellendüléssel és trendfordulóval kecsegtető időszakot azzal volt kénytelen lezárni az ingatlanpiac, hogy most sem fordultak emelkedőbe az árak. A várt fellendülésnek továbbra sincs nyoma – mondta a Napi.hu-nak Petz Raymund, a GKI ügyvezető igazgatója. A lakáspiacon a kínálat egyelőre továbbra is stagnál, vagy csökken, amire részben magyarázat lehet, hogy a rezsicsökkenés, és a reálbér szolíd növekedése miatt a fenntarthatóbbá vált lakások eladói visszavonhatták az eladási megbízást. A finanszírozási környezet, azaz a 8 százalék körüli átlagos lakáshitel kamat pedig még mindig sokkal magasabb annál, minthogy tömegeket vonzzon a lakáspiacra.
Az árak éppen a kereslet hiánya miatt maradtak a mélyben, érdemi keresletnövekedésre ez azonnal változik, mint ahogy azokon a területeken, ahol megmaradt az érdeklődés és mozog a piac, nem is következett be drámai áresés. Egyelőre tehát semmi nem indokolja a sokat hangoztatott trendfordulót, amit ráadásul úgyis csak utólag lehetne annak értékelni – mondta a szakember.
Év elején valóban volt egy kis pezsgés, ám ebből hosszú távú következtetéseket nem szabad levonni – erősíti meg a lapnak Beák Attila, a Magyar Ingatlanszövetség elnökségi tagja is. A kamatcsökkenés miatti vásárlási kedvet nem tartja tartósnak, véleménye szerint akit ez motivált, már bevásárolt. A szórványos, egy-egy szűk területre korlátozódó élénkülés azonban nem jelent trendfordulót, az árak emelkedését pedig a piacra eresztett, bedőlt ingatlanállomány egyértelműen féken tartja.
További részleteket itt lehet olvasni.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.