Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az ikonikus kulturális épületen szerencsejátékra buzdítják majd a népet, de több százezer ember tiltakozik, és tönkre is akarják tenni a marketingakciót.
Az október 13-ára meghirdetett, 13 millió ausztrál dolláros összdíjazású Everest lóversenyt ma este úgy fogják reklámozni, hogy a promóciós videót a Világörökség részét képező Sydney-i Operaház falaira vetítik ki – ha sikerült a terv. A Facebook „Védjük meg a Sydney-i Operaházat” nevű csoportjában ugyanis már 3 ezer ember jelezte, hogy ott lesznek kedd este az ikonikus épületnél, és fényekkel próbálják majd tönkretenni a vetítést. A promóciós videó vetítése elleni petíciót 267 ezren írták alá – írta a Bloomberg.
Korábban egyébként a nemzeti rögbi- és kriketteseményeket, valamint az olimpiát is itt reklámozták, de a tiltakozók szerint szerencsejátéknak akkor sincs helye az ország szimbolikus épületén. A világon Ausztráliában a legmagasabb a szerencsejátékon elvesztett, egy főre jutó pénz aránya. A szerencsejáték-ellenesek szerint az Operaház „elfoglalása” csak egy újabb bizonyítéka annak, mennyire agresszíven hatol be az iparág az ausztrál mindennapokba.
A mozgalom azután szökött szárba, hogy egy népszerű rádiós múlt héten pellengérre állította az Operaház igazgatóját azért, hogy belement ebbe a kétes üzletbe. Az Everest lóversenyt egyébként New South Wales egyik legjelentősebb eseményeként tartják számon.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.