Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Kihirdették a törvénymódosítást, mely szerint 2020. december 31-ig büntetlenül lehet bejelenteni Magyarországon a 2018. december 21. megelőzően engedély nélkül fúrt kutakat.
Ma jelent meg a Magyar Közlönyben az a törvénymódosítás, mely szerint több mint két évük van a bejelentésre azoknak, akik a mai napig, azaz 2018. december 21-ig engedély nélkül fúrtak kutat.
Korábban a tervezett határidő 2018 vége lett volna, és a kormány szándékait egy évig úgy lehetett értelmezni, hogy 80 méteres mélységig bejelentésre és engedélyre sem lesz szükség. Az Alkotmánybíróság azonban augusztusban elkaszálta a módosítást, azaz úgy tűnt, az engedély nélkül kutat fúróknak pár hónapjuk maradt volna a bejelentésre.
A határidőt most kitolták, az ok az lehet, hogy az országban rengeteg engedély nélkül fúrt kút van, és ezek tulajdonosai vonakodnak a bejelentéstől. A határidőn belül tett bejelentések mentesülnek a különböző díjak, bírságok megfizetése alól.
A bizottság szerint a díjak, illetékek eltörlése várhatóan ösztönzően hat arra, hogy a jövőben az érintett vízhasználók csak engedély birtokában létesítsenek kutakat, és így sokkal reálisabb adatok állnak majd a vízügyi hatóság rendelkezésére. Mindez viszont nem jelenti azt, hogy az engedély nélkül létesített kutak bejelentésének elmulasztása miatt ne szabhatnának ki vízgazdálkodási bírságot a jövőben; 2020 után a bírság összege akár 300 ezer forint is lehet a természetes személyek esetében.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Hollandok tömegei vesztették el napok alatt életük minden megtakarítását, amikor 1637-ben összeomlott a tulipánpiac – az elrettentő példa évszázadok óta alapja a túltermelésről és a spekulációról megírt elméleteknek. Az egészben annyi a szépséghiba, hogy talán meg sem történt. Vagy legalábbis nem úgy, mint ahogy évszázadokon át hitték.
A választási vereségtől félve játssza ki Orbán Viktor az „ukrán kártyát”. Mi lehet a háttérben, mi jöhet még, és mi történt a szomszédokkal békét teremtő Orbánnal?
Központi minimumponthatár évek óta nincs, viszont egyes egyetemek saját hatáskörben megtartották őket.
Magyarország, Szlovákia és Románia sincs jó helyzetben.