MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az mfor.hu kiderítette, kinek adta el az állam a siófoki Hotel Mólót, a vásárló az Azúr Szórakoztatóközpont Szabadidő Szolgáltató Kft.
Májusban vált ismertté, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő (MNV) Zrt. árverésén másfél milliárd forintért vette meg egy érdeklődő az állami tulajdonban lévő Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) által eladásra meghirdetett siófoki Hotel Mólót. Az eladó eddig titkolta a vevő személyét, és csak az mfor.hu sokadik kérdésére közölte, hogy a szállodát az Azúr Szórakoztatóközpont Szabadidő Szolgáltató Kft. vásárolta meg.
Az állam 2019 óta többségi tulajdonos a Bahartban, és a hajózási társaság a koronavírus-járványra hivatkozva határozott több balatoni ingatlanának az eladásáról. Eddig a balatonboglári Sellő kemping és a balatonszemesi Hattyú kemping került magánkézbe 1-1 milliárd forintért, míg a jó állapotban lévő siófoki Hotel Mólóért 1,5 milliárd forintot fizetett a vevő.
A balatonboglári kempinget a kecskeméti Terebezd Trade Kft. vette meg, míg a balatonszemesi kemping a Nagygyörgy Tibor által tulajdonolt Biggeorge Property Zrt. ingatlanfejlesztő érdekkörébe tartozó ingatlanbefektetési alaphoz került. szerezte meg.
A siófoki Hotel Mólót megvásároló Azúr Szórakoztatóközpont Kft. Kolarics Gergely tulajdonában van van, a vállalat 2020-ban 1,3 milliárd forintos forgalom mellett 164 millió forintos nyereséggel zárt.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
A Google Térkép, a Waze és más alkalmazások arra hivatottak, hogy megkönnyítsék a közlekedést, néha azonban maguk okozzák a káoszt az utakon. Egy szakértő elmagyarázza, mely helyzetekben érdemes a sofőröknek inkább a megérzéseikre hallgatniuk.
EP-delegáció járt északi szomszédunknál, nem elégedettek a tapasztaltakkal.