szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Első fokon, nem jogerősen, részben helyt adott Kondor Katalin Népszabadsággal szembeni keresetének a Fővárosi Bíróság csütörtökön hozott ítéletében. Az alperes napilapnak azt a helyreigazítást kell közzétennie, miszerint nem a Magyar Rádió volt elnöke kérte be munkatársaitól az átvilágítási határozatokat, a bíróság ugyanakkor a napilap azon állítását megalapozottnak látta, hogy Kondor a gyanú árnyékát vetítette kollégáira.

Kondor Katalin volt rádióelnök a lap egyik augusztusi publicisztikájának azon kitétele miatt fordult bírósághoz, hogy ő "kollégáit arra kötelezte, hogy mutassák meg neki átvilágítási határozatukat, s közülük néhányat e téren inszinuált". 

A Fővárosi Bíróság csütörtökön meghallgatta magát Kondor Katalint, elmondta: amikor tudomást szerzett arról, hogy Hollós János alelnök és szerkesztőség-vezető az átvilágítási határozatok bemutatását kérte a Krónika munkatársaitól, azonnal intézkedett és a rádió jogásza feljegyzésben tájékoztatta az alelnököt, hogy kérése nem jogszerű. "Nem gondoltam volna, hogy a fejét kellene vennem emiatt (Hollós Jánosnak)" - mondta a volt elnök.

A napilap jogi képviselője a tárgyaláson elismerte, hogy a határozatokat Hollós János alelnök kérte be, ám álláspontja szerint Kondor Katalin mint vezető, felelős a beosztottja kéréséért. 

A bíróság csütörtökön kihirdetett ítélete szerint a Népszabadságnak azt a helyreigazítást kell közzétennie, hogy valótlanul állították: Kondor Katalin arra kötelezte kollégáit, hogy mutassák be átvilágítási határozatukat. A bíróság szerint az alperes is elismerte - és ez tényekkel is bizonyítható - hogy ezt a felperes nem tette meg, tehát az újság valótlan tényállítást közölt. 

A bíróság azonban az inszinuáció vonatkozásában elutasította a volt elnök keresetét, arra hivatkozva: a felperesi nyilatkozatokat - amelyeket Kondor Katalin más sajtóorgánumoknak tett, és amelyekben vezetőként nyilatkozott a dolgozók átvilágításáról - az újságolvasó értékelhette úgy, hogy - bár kétségtelenül név nélkül - de a gyanú árnyékát vetítette kollégáira. A bíróság szerint tehát a Népszabadság megállapítása, hogy a volt elnök inszinuálta volna kollégáit, olyan tény, amelynek valóságtartalmát bizonyították, így Kondor Katalin keresetének erre vonatkozó részét elutasították. Az ítélet nem jogerős, 15 napon belül a felek fellebbezhetnek ellene.
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Veszített az ÉS a Kondor-perben

Helyreigazításra kötelezte nem jogerős ítéletében az Élet és irodalom (ÉS) című hetilapot a Kondor Katalin és a Magyar Rádió (MR) által indított sajtóperben a Fővárosi Bíróság.

MTI Itthon

Az ügyészség szerint Kondor nem nevezheti ki utódját

Nem adhat megbízást a mandátumának lejártát követő időszakra helyettesítése rendjéről a közszolgálati médium távozó elnöke: ez derül ki a Magyar Rádió (MR) ügyvezető-kinevezési vitájában egyesek által precedensként hivatkozott hasonló, a Duna Televíziónál lezajlott vezetőváltási vita egyik ügyészségi iratából.

hvg.hu Itthon

Kondor közel húszmilliót kaphat

Kondor Katalin, a Magyar Rádió Rt. leköszönt elnöke 15-19 millió forint közötti összeget vehet fel - írja a Népszabadság.

MTI Itthon

Kondor Katalin kontra Népszava

A kifogásolt hét közül egy pontban helyreigazításra kötelezte a Kondor Katalin rádióelnök által indított sajtó-helyreigazítási perben a Népszava című napilapot első fokú ítéletében a Fővárosi Bíróság.