Az Európai Bizottság a magyar konvergenciaprogram visszautasításával olyan laborjelentést adott, amelyből kiolvasható: Magyarország gazdasága infarktus előtti állapotban van - mondta a Fidesz elnöke.
|
Konkrét és szerkezeti jellegű intézkedéseket tartalmazó programkiegészítést vár Magyarországtól szeptember elsejéig az Európai Bizottság az euróövezetbe lépést megelőző felkészülésről szóló konvergenciaprogramról szerdán kiadott értékelésében.
A testület egyúttal felkérte a kormányt, "tegye meg a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy idei és későbbi államháztartási célkitűzéseit teljesíteni tudja".
A bizottság - amelynek véleménye a közeljövőben a tagországok pénzügyminiszterei elé kerül - jelezte, olyan intézkedéseket vár, amelyek teljes összhangban vannak az ország középtávú kiigazítási pályájával. |
A Hír Televíziónak adott interjújában a nagyobbik ellenzéki párt vezetője elmondta: a magyar gazdaságban a jelenleg munka nélkül lévő, de dolgozni akaró 700 ezer ember foglalkoztatása a kulcskérdés, mert ha ezt sikerül elérni, akkor az ország finanszírozhatóvá válik.
A pártelnök szerint adó- és járulékcsökkentésre, a magyar kis- és középvállalkozók támogatására lenne szükség. Orbán úgy véli, a magyar gazdaságban komoly tartalékok vannak, és amellett, hogy "véget kell vetni a jelenlegi kormányzati luxuskiadásoknak", egy radikális adócsökkentésnek látványos eredményei lennének a foglalkoztatásban és a költségvetésben egyaránt.
A Fidesz elnöke szerint csepp a tengerben, hogy a kormány a Budapest Airport privatizációjából befolyt 465 milliárd forint meghatározó részét az államadósság csökkentésére fordította. Azt mondta, ezzel mindössze az államadósság négy százalékát lehetett visszafizetni. Megjegyezte: sokkal hasznosabb lett volna ezt az összeget a jövőbe, például egy egészségügyi alapba vagy a tudomány, a kutatás céljaira fordítani.