szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Jövő januártól pontosabban megállapítható lesz, mennyi hátrányos helyzetű gyerek él Magyarországon - tájékoztatott Batiz András.

Batiz András kormányszóvivő a kabinet döntését ismertetve elmondta, hogy 2007 januárjától a szülőknek lehetőségük lesz a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény kérelmezésekor nyilatkozni iskolai végzettségükről is a jegyzőnek.

"Ennek azért van jelentősége, mert így tájékoztatást kapnak majd a halmozottan hátrányos helyzetre vonatkozó egyéb támogatásokról és lehetőségekről" - mondta Batiz András hozzátéve, hogy a jegyző nemcsak az iskolát fogja tájékoztatni a helyzetről, hanem országos szinten is összesíteni tudják a hátrányos helyzetre vonatkozó adatokat.

"Így megállapítható lesz, hogy jogosan használják-e fel az intézmények a gyermekek után járó normatívákat, és megfelelően bánnak-e a nehéz sorsú gyerekekkel" – tette hozzá a kormányszóvivő. Kitért arra, hogy a jegyző feladata lesz az iskolai körzethatárok módosításának kezdeményezése abból a célból, hogy megfelelő arányban legyenek hátrányos helyzetű és nem hátrányos helyzetű diákok egy iskolában.

A csupán megbecsülni lehet a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek számát – mondta Batiz András. Ismertetése szerint akkor tartozik valaki ebbe a kategóriába, ha szülei legfeljebb általános iskolai végzettséggel rendelkeznek, és jogosultak a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény igénybevételére.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Új ösztöndíjprogram hátrányos helyzetű gyerekeknek

Az Útravaló program azokat az iskolásokat kívánja támogatni, akik sokkal többre képesek, mint ahová családi, anyagi helyzetük okán juthatnak - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök szerdán, amikor aláírta a kormány új, a meglévő ösztöndíjrendszert négy új elemmel bővítő programjáról szóló rendeletét.

MTI Karrier

Hátrányos helyzetű munkavállalók képzését támogatják

Európai uniós támogatással 925, a munkaerőpiacon leghátrányosabb helyzetben levő embert vonnak be 2004-2006 között Fejér megyében a szeptemberben megkezdődött Humánerőforrás-fejlesztési programba – jelentette be a megyei munkaügyi központ vezetője.

MTI Karrier

Új program a hátrányos helyzetűek foglalkoztatására Nógrádban

Fogyatékkal élők és megváltozott munkaképességűek munkába állását célozza Nógrád megyében az EQUAL 2004 elnevezésű, az Európai Unió által támogatott, nemzetközi együttműködésre épülő program - mondta Szandai László, a projekt Nógrád megyei irányítója, egyben a megyei közigazgatási hivatal vezetője kedden sajtótájékoztatón.

MTI Karrier

Továbbra is hátrányos helyzetben a keleti megyék

Továbbra is jelentősek a magyarországi munkanélküliségben megmutatkozó területi eltérések - derül ki a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége kiadásában megjelent Gazdasági és szociális adattárból.