szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az MSZP szerint nem szerencsés az, ha a kormány vagy bármely politikus határozott utasítást ad egy rendőrszakmai kérdésben. Bárándy Gergely szerint az ellenzéki politikusok most pont arra kérik a kormányt, amihez nagyon hasonló helyzetből ők maguk csináltak botrányt néhány hónappal ezelőtt.

Emlékeztetett rá: néhány hónappal ezelőtt Petrétei József igazságügyi és rendészeti miniszter hivatalos levélben kérte a bíróságokat, gyorsítsák meg bizonyos ügyekben az eljárást. Akkor az ellenzéki képviselők "durva beavatkozásnak" minősítették az esetet és a bírói függetlenség megsértését látták benne. Az ellenzéki képviselők most mégis arra szólítják fel a kormányt, hogy avatkozzon be és utasítsa a rendőrséget arra, hogy az bontsa el a kordont - mondta.

Felhívta a figyelmet arra: a miniszternek alapvetően felügyeleti és nem irányítási jogköre van a rendőrség felett, bár valóban van módja van arra, hogy egyes ügyekbe beleszóljon. Mint mondta, a legfőbb ügyésznek is van olyan jogosítványa, hogy az eljáró ügyész munkájára vonatkozóan konkrét utasítást adjon, de ezzel - a legfőbb ügyész elmondása szerint - nem szokás élni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Fodor Gábor: a kordont le kell bontani

Indokolatlan a Kossuth téri kordon fenntartása, a rendvédelmi miniszternek kell intézkedni elbontásáról - írta az Index rendelkezésére bocsátott közleményében Fodor Gábor, az SZDSZ ügyvivője. A politikus szerint le kell bontani „a népszuverenitás háza és a nép közé emelt" korlátokat.

hvg.hu Itthon

"Fontos szakrális történés van" - videók a Kossuth térről

Fütyülő rigók, Szent István szelleme, állatok etetése, kilopott szemek, disznó rendőrparancsnok, beteg emberek a ringben, az igazi élőlánc, kik lesznek a vitézek?, hajrá Magyarország! - nézze meg a Kossuth téren készült videóinkat.

MTI Itthon

Tüntetések a kordonbontás után, vasárnap is

Vasárnap délután fél ötkor, egy órával a korábbi akció után, a rendőrség ismét kiürítette a budapesti Kossuth teret; valamivel több mint száz demonstrálót szorított ki a helyszínről.