szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Szájer József európai parlamenti képviselő levelet írt Gergényi Péter budapesti rendőrfőkapitánynak, amelyben megnevezi a február 2-i Kossuth téri kordonbontásban részt vett EP-képviselőket.

A közlemény szerint "a levél azért íródott, hogy második nekifutásra teljesíteni tudják a Kossuth téri, a polgárok szabadságjogait korlátozó kordon lebontásával kapcsolatos feljelentést". A szövegben Barsiné Pataky Etelka, Becsey Zsolt, Gyürk András, Őry Csaba és Szájer József neve szerepel.
 
Szájer "egyben felhívja a budapesti főrendőr figyelmét, hogy az európai parlamenti képviselők mentelmi jogukról az eljárás folyamán le kívánnak mondani".

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Feljelentették Orbánékat a kordonbontás miatt

Még a mai napon benyújtja a rendőrség a feljelentést azokkal a parlamenti képviselőkkel szemben, akik pénteken délelőtt lebontották a Parlament körüli kordont - értesült a HavariaPress.

hvg.hu Itthon

Fodor Gábor: a kordont le kell bontani

Indokolatlan a Kossuth téri kordon fenntartása, a rendvédelmi miniszternek kell intézkedni elbontásáról - írta az Index rendelkezésére bocsátott közleményében Fodor Gábor, az SZDSZ ügyvivője. A politikus szerint le kell bontani „a népszuverenitás háza és a nép közé emelt" korlátokat.

MTI Itthon

Tüntetések a kordonbontás után, vasárnap is

Vasárnap délután fél ötkor, egy órával a korábbi akció után, a rendőrség ismét kiürítette a budapesti Kossuth teret; valamivel több mint száz demonstrálót szorított ki a helyszínről.

Itthon

Lánczi András: a kordonbontók kiálltak az igazság mellett

A Budapesti Corvinus Egyetem Politikatudományi Intézetének igazgatója az InfoRádiónak adott interjújában állította: a fideszes képviselők kordonbontását politika és erkölcs összefüggésében kell vizsgálni. Olvasatában a szimbolikus értékű akció kiegészítése az igazságosságról tartott Fidesz konferenciának.

Vélemény

Kordonbontás: senki sem jött ki jól belőle

A Kossuth téri események is jelzik: a Köztársaságért oly sokszor aggódó Gyurcsány alatt romlik a véleményszabadság garanciális szövete. A kordonbontást követő némi bizonytalankodás után ismét működésbe léptek a pártállami reflexek. A Fidesz sem jön jól ki az incidensből: az ilyen öncélú cselekvés csak a szélsőségesek felé nyit, a bizonytalan szavazókat aligha tudja a maga oldalára átcsábítani. Megjósolható, a közvélemény politika-undora tovább fokozódik.

Vélemény

Kordon-blőd avagy még csak ez hiányzott nekünk

Bekövetkezett az, amit könnyen előre lehetett látni: a Kossuth teret elreteszelő kétszeres drótkerítés védelmében, illetve ellene lángolnak fel a politikai szenvedélyek Budapesten, 2007 február elején.