szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Nem adott helyt az újabb hemogenetikus szakértő kirendelésére vonatkozó indítványnak az ügyészség a Múzeum körúti erőszak néven ismertté vált ügyben - erősítette meg az MTI-nek az Index információját a Fővárosi Főügyészség szóvivője csütörtökön.

Az a vizsgálat a bevett a nemzetközi gyakorlatban, amelyet korábban elvégeztek az ügyben - mondta el Morvai Attila. Hozzátette, hogy a sértett jogi képviselője által javasolt, úgynevezett mitokondriális módszert csak kivételes esetekben alkalmazzák. Az Egészségügyi Minisztérium erre vonatkozó módszertani ajánlása szerint akkor kell használni, ha egy bomlásnak indult mintát kell elemezni, vagy ha tisztázásra szorul, hogy egy gyermeknek ki az apja. A folyamatban levő eljárás azonban nem ilyen jellegű.

A sejtmagokban található DNS-en kívül a sejtszervecskékben, a mitokondriumokban is van örökletes anyag, amelyekben a bázissorrend lehetővé teszi az egyedi azonosítást. A DNS-kópia a mitokondriumokban nagyobb számban fordul elő - ezért is van jelentősége ennek az eljárásnak, ha kevés a rendelkezésre álló vizsgálati anyag.

A főügyészségi szóvivő a sértett jogi képviselőjének másik beadványával kapcsolatban azt mondta: erről a nyomozóhatóság a jövő héten dönt. Ebben a jogi képviselő azt kérte, hogy vizsgálják meg a sértett vendéghaját, azt vessék össze az ügyben meggyanúsított rendőrök szolgálati autójában talált hajszálakkal, mert ez bizonyítékul szolgálhat arra, hogy a 21 éves lány ült a kocsiban.

A 21 éves sértett azért tett feljelentést, mert állítása szerint május 4-én Budapesten, a Múzeum körúton öt rendőr igazoltatta, majd egy sötét mellékutcába vitték őt, ahol ketten nemi erőszakot követtek el vele szemben a három másik rendőr jelenlétében.

A Fővárosi Főügyészség május 17-én jelentette be, hogy az ügyben öt rendőrt gyanúsított meg a Budapesti Nyomozó Ügyészség: két rendőrt erőszakos közösülés bűntettével és vesztegetéssel, három rendőrt pedig bűnsegédként elkövetett erőszakos közösülés bűntettével.

Az öt gyanúsítottat az ügyészség indítványára még május 19-én helyezte előzetes letartóztatásba a bíróság, mert a bíróság úgy látta, hogy a gyanúsítottak a sértett befolyásolásával megnehezíthetik az eljárást. A meggyanúsított rendőrök szolgálati viszonyát felfüggesztették. Előzetes letartóztatásukat június 18-án megszüntették. Mindannyian a Rendészeti Biztonsági Szolgálat kötelékébe tartoznak, hárman zászlósok, vagyis régebben teljesítenek szolgálatot. Ketten a gyanúsítottak közül őrmesterek, vagyis három évnél kevesebb ideje szolgálnak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Zsanett-ügy: az ügyészség nem kapott DNS-vizsgálati eredményt

A sajtóhírekkel ellentétben szerdán a munkaidő végéig nem kapta meg az ügyészség a DNS-vizsgálat eredményét a Múzeum körúti erőszak néven ismertté vált bűncselekmény ügyében - közölte Morvai Attila, a Fővárosi Főügyészség szóvivője.

MTI Itthon

Rendőrök védik E. Zsanett egyik tanúját - a sértett megfenyegette?

Elrendelték a Múzeum körúti erőszak ügyében az egyik tanú személyi védelmét, miután azt állította: a sértett - a sajtóban E. Zsanettként szereplő 21 éves lány - megfenyegette, mert nem azt a tanúvallomást tette, amit megbeszéltek - tudta meg az MTI kedden magát megnevezni nem kívánó, az ügyet jól ismerő forrástól.

MTI Itthon

Zsanett-ügy: új bizonyítási indítványt terjesztettek elő

Bizonyítási indítvány érkezett a Budapesti Nyomozó Ügyészséghez a Múzeum körúti erőszak sértettjének jogi képviselőjétől - erősítette meg az Index internetes hírportál keddi információját Borbély Zoltán ügyészségi szóvivő.

MTI Itthon

Zsanett-ügy: az ügyvédek szerint a gyanúsítottakat igazolják a szakértők

A Múzeum körúti erőszakkal meggyanúsított rendőrök ügyvédei közül a megkérdezettek szerint a nyomozás során készített műszaki, haemogenetikai és orvosszakértői szakvélemények a gyanúsítottakat igazolják; a sértett jogi képviselője viszont még nem látta a szakértői vizsgálatok eredményét, így leghamarabb csak szerdán szeretne állást foglalni az ügyben.