szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Bizonyítási indítvány érkezett a Budapesti Nyomozó Ügyészséghez a Múzeum körúti erőszak sértettjének jogi képviselőjétől - erősítette meg az Index internetes hírportál keddi információját Borbély Zoltán ügyészségi szóvivő.

Az Index úgy tudja, az iratban az szerepel, hogy vizsgálják meg a lány vendéghaját is. Zsanettnek április 20-án pótolták a haját, mondta a jogi képviselő, Tuza Péter ügyvéd az internetes portálnak. A valódi hajból készült vendéghajat a lány a május 4-i Múzeum körúti igazoltatás után egy héttel levetette, és - Zsanett jogi képviselője szerint -, nem gondolta, hogy jelentősége lehet az ügyben a végül negatív eredményt hozó DNS-vizsgálatnak, és így a rendőrautóban talált hajszálaknak - írta az Index.
 
A cikk szerint a rebiszesek (Rendőrségi Biztonsági Szolgálat) rendőrautójában körülbelül harminc hajszálat porszívóztak össze, de ebből csak négy volt vizsgálható. Ha a rendőrautóban megtalálják Zsanett hajszálát, akkor az bizonyíthatja, hogy a lány tényleg ült a rendőrautóban. A rendőrök vallomása szerint a lány nem szállt be autójukba, a lány viszont azt mondja, hogy a rendőrök a kocsijukkal vitték egy sötét mellékutcába, ahol az erőszakot elkövették.
 
Tuza Péter szerint a harminc összegyűjtött hajszál között lehetnek a vendéghaj szálai is, mivel találtak olyan hajszálat is, amelynek nem volt hajhagymája. A lány jogi képviselője az elmúlt héten beadványában azt kérte a Budapesti Nyomozó Ügyészségtől, hogy a nyomozóhatóság rendeljen ki más hemogenetikai szakértőt az ügyben, és végezzék el újra a vizsgálatot.
 
Borbély Zoltán szóvivő elmondta: a nyomozóhatóság még nem döntött a jogi képviselő által benyújtott indítványokról, azonban "ésszerű határidőn belül" döntés születik arról, helyt ad-e a beadványoknak a nyomozóhivatal. A 21 éves lány azért tett feljelentést, mert állítása szerint május 4-én Budapesten, a Múzeum körúton öt rendőr igazoltatta, majd egy sötét mellékutcába vitték őt, ahol ketten nemi erőszakot követtek el vele szemben a három másik rendőr jelenlétében.
 
A Fővárosi Főügyészség május 17-én jelentette be, hogy az ügyben öt rendőrt gyanúsított meg a Budapesti Nyomozó Ügyészség: két rendőrt erőszakos közösülés bűntettével és vesztegetéssel, három rendőrt pedig bűnsegédként elkövetett erőszakos közösülés bűntettével.
 
Az öt gyanúsítottat az ügyészség indítványára még május 19-én helyezte előzetes letartóztatásba a bíróság, mert a bíróság úgy látta, hogy a gyanúsítottak a sértett befolyásolásával megnehezíthetik az eljárást. A meggyanúsított rendőrök szolgálati viszonyát felfüggesztették. Előzetes letartóztatásukat június 18-án megszüntették.       Mindannyian a Rendészeti Biztonsági Szolgálat kötelékébe tartoznak, hárman zászlósok, vagyis régebben teljesítenek szolgálatot. Ketten a gyanúsítottak közül őrmesterek, vagyis három évnél kevesebb ideje szolgálnak.
 
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Zsanett-ügy: az ügyészség nem kapott DNS-vizsgálati eredményt

A sajtóhírekkel ellentétben szerdán a munkaidő végéig nem kapta meg az ügyészség a DNS-vizsgálat eredményét a Múzeum körúti erőszak néven ismertté vált bűncselekmény ügyében - közölte Morvai Attila, a Fővárosi Főügyészség szóvivője.

MTI Itthon

Rendőrök védik E. Zsanett egyik tanúját - a sértett megfenyegette?

Elrendelték a Múzeum körúti erőszak ügyében az egyik tanú személyi védelmét, miután azt állította: a sértett - a sajtóban E. Zsanettként szereplő 21 éves lány - megfenyegette, mert nem azt a tanúvallomást tette, amit megbeszéltek - tudta meg az MTI kedden magát megnevezni nem kívánó, az ügyet jól ismerő forrástól.

MTI Itthon

Hétfőn döntenek E. Zsanett ügyében

Hétfőn döntenek a Múzeum körúti erőszak ügyében meggyanúsított öt rendőrrel szembeni kényszerintézkedésről - mondta el a Fővárosi Főügyészség szóvivője

MTI Itthon

Zsanett-ügy: az ügyvédek szerint a gyanúsítottakat igazolják a szakértők

A Múzeum körúti erőszakkal meggyanúsított rendőrök ügyvédei közül a megkérdezettek szerint a nyomozás során készített műszaki, haemogenetikai és orvosszakértői szakvélemények a gyanúsítottakat igazolják; a sértett jogi képviselője viszont még nem látta a szakértői vizsgálatok eredményét, így leghamarabb csak szerdán szeretne állást foglalni az ügyben.